Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Mueller o posiedzeniu sztabu kryzysowego

Koronawirus w Polsce i nasilenie się epidemii - to tematy posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. O ustaleniach ze spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele służb sanitarnych, KPRM i kluczowych ministerstw, poinformował rzecznik rządu.

Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Mueller o posiedzeniu sztabu kryzysowegoŹródło: Twitter.com
d42gzlq
d42gzlq

Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Dwa ostatnie dni to rekordy zakażeń - w piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 nowych przypadkach wirusa. O sposobach walki z epidemią rozmawiają rozmawiali politycy i eksperci sanepidu.

- Zespół nie zarekomendował przywrócenia kwarantanny dla osób wracających z zagranicy - powiedział rzecznik rządu, podsumowując posiedzenie sztabu. Piotr Mueller dodał, że MSZ na bieżąco aktualizuje listę państw, gdzie jest największe ryzyko zarażenia koronawirusem.

Rzecznik rządu przyznał, że w przypadku dalszego pogorszenia się sytuacji epidemicznej w innych krajach, kwarantanna dla osób z nich wracających może zostać przywrócona. Mueller nie wykluczył też przywracania obostrzeń w około dwudziestu powiatach, gdzie notuje się najwięcej zachorowań. Przypomniał o obowiązujących zasadach dystansu społecznego, a w przypadku, gdy nie mogą zostać zachowane - o zakrywaniu nosa i ust.

d42gzlq

Koronawirus w Polsce. Posiedzenie sztabu kryzysowego

Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zaplanowano na godzinę 13:00. Jak przekazał na Twitterze Mueller, uczestnicy podsumowali działania w zakresie "identyfikacji ognisk zachorowań w kraju", ocenili ryzyko zakażeń w związku z powrotami do Polski z innych państw oraz stan realizacji poszczególnych zaleceń epidemicznych.

Zobacz wideo: Koronawirus a wesela. Janusz Cieszyński o gotowości do przywrócenia obostrzeń

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński mówił w czwartek w programie "Tłit", że rząd jest gotowy do przywrócenia niektórych obostrzeń. - Jesteśmy na to przygotowani, ale decyzja jeszcze nie zapadła - stwierdził. Ze względu na rekordowe liczby nowych zakażeń urlop w trybie pilnym przerwał minister zdrowia Łukasz Szumowski - ustaliła Wirtualna Polska.

Od czwartku zakażenia notowane są w każdym polskim województwie. Najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42gzlq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42gzlq
Więcej tematów