Trwa ładowanie...
d1y6g59

Koronawirus w Polsce. PiS nie odpuszcza ws. wyborów prezydenckich 2020. Nowy pomysł

Koronawirus w Polsce wywołał w kraju stan epidemii. Rządzący utrzymują, że to nie przeszkadza w organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. Okazuje się, że PiS chce umożliwić głosowanie korespondencyjne dla wszystkich Polaków. Wcześniej miało to dotyczyć wyborców powyżej 60. roku życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. PiS nie odpuszcza ws. wyborów prezydenckich 2020
Koronawirus w Polsce. PiS nie odpuszcza ws. wyborów prezydenckich 2020 (PAP)
d1y6g59

O sprawie informuje Onet.pl. Według portalu Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego, który zakłada wprowadzenie możliwości głosowania korespondencyjnego dla wszystkich wyborców.

"W przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii Państwowa Komisja Wyborcza może określić inne warunki powoływania obwodowej komisji wyborczej" - cytuje projekt nowelizacji Onet.pl. Ten zapis może zostać wykorzystany w przypadku gdy samorządy odmówią organizacji wyborów prezydenckich. Jak podaje portal, powołując się na swoje źródła, w ten sposób "PKW może za pomocą uchwały poprosić policję lub wojsko w zorganizowaniu komisji wyborczych".

Zgodnie z nowelą każdy wyborca, który będzie chciał głosować korespondencyjnie, na 15 dni przed wyborami otrzyma pakiet wyborczy.

d1y6g59

Zobacz też: Padło pytanie: "czy pójdziesz na wybory?". Wszyscy odpowiedzieli: "nie"

Koronawirus w Polsce. Obrady w Sejmie

Na godzinę 16 zaplanowano obrady Sejmu. Posłowie zajmą się "Tarczą Antykryzysową", która ma zniwelować skutki koronawirusa w Polsce. W poniedziałek Senat zgłosił około 80 poprawek. Jedna z nich z nich zakłada m.in. zawieszenie poboru podatków dla przedsiębiorców na czas trwania pandemii w Polsce.

Przypomnijmy: wcześniej w nocy z piątku na sobotę Sejm przegłosował umożliwienie głosowania korespondencyjnego osobom przebywającym na kwarantannie i powyżej 60. roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y6g59

Podziel się opinią

Share

d1y6g59

d1y6g59
Więcej tematów