Trwa ładowanie...
dwxck16

Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-letnia kobieta. Jest oficjalny komunikat szpitala

Szóstą ofiarą koronawirusa jest młoda 27-letnia kobieta. Kilka dni temu urodziła dziecko w szpitalu w Nisku. - Wszystko wskazuje na to, że koronawirus nie był bezpośrednią przyczyną śmierci, a sepsa - powiedział rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jest oficjalny komunikat szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. 27-latka zmarła w szpitalu w Łańcucie
Koronawirus w Polsce. 27-latka zmarła w szpitalu w Łańcucie (Agencja Gazeta, Fot: Patryk Ogorzałek)
dwxck16

"27-letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13. dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą" - poinformował na swojej stronie szpital w Łańcucie w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: nowe przypadki zakażenia. Zmarła kolejna osoba

Tym samy szpital potwierdził większość wcześniejszych nieoficjalnych ustaleń, dotyczących kobiety i bezpośredniej przyczyny śmierci.

dwxck16

"27-latka zarażona koronawirusem, która zmarła w Łańcucie NIE MIAŁA innych poważnych chorób. Kilka dni temu urodziła w szpitalu dziecko. Być może to miało wpływ na tak dramatyczny przebieg choroby" - informował na swoim profilu na Twitterze dziennikarz rmf24.pl Mariusz Piekarski. Z jego ustaleń wynikało, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety miała być sepsa.

Informację tę potwierdził później rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Wszystko wskazuje na to, że koronawirus nie był bezpośrednią przyczyną śmierci, a sepsa - stwierdził.

Co więcej, rzecznik stwierdził, że także w przypadku jednego z wcześniej zmarłych pacjentów zakażonych koronawirusem, istnieją wątpliwości dotyczące bezpośredniej przyczyny zgonu. - Wkrótce podamy więcej informacji - dodał.

Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-latka

Młoda kobieta - jak informują lokalne media - pochodziła z woj. lubelskiego. Zakażona koronawirusem ma być także matka 27-latki.

dwxck16

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Żona i córka ministra Michała Wosia zarażone. Szef resortu był w szpitalu

W sumie w Polsce koronawirusem zakaziło się już 378 osób. 27-latka jest 6 osobą, u której potwierdzono SARS-CoV-2.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło: tvp.info, rmf24.pl, stalowemiasto.pl

dwxck16

Podziel się opinią

Share

dwxck16

dwxck16
Więcej tematów