Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia

Bilans zakażonych koronawirusem w Polsce wciąż rośnie. W sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące nowych przypadków i zgonów z powodu COVID-19. Wynika z nich, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 576 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. To największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii.

Share
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia
Źródło: PAP
dsgt29j

Mamy 317 nowych przypadków zakażenia - poinformowało w sobotę po południu na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Najnowsze przypadki dotyczą województw śląskiego (156, wszyscy z KWK Zofiówka), łódzkiego (62), mazowieckiego (47), wielkopolskiego (27), małopolskiego (10), dolnośląskiego (7), opolskiego (5), podkarpackiego (1), podlaskiego (1) i pomorskiego (1).

Łącznie odnotowano w ciągu ostatniej doby aż 576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Większość z nich na Śląsku - w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Testy wypadły tam pozytywnie aż u 346 osób.

dsgt29j

Resort poinformował też o śmierci 10 osób. To 80-letnia kobieta ze Starachowic, 74-letni mężczyzna z Kozienic, 83-letnia kobieta, 99-letni mężczyzna i 90-letnia kobieta z Warszawy, 84-letni mężczyzna, mieszkaniec woj. łódzkiego, który zmarł w Warszawie, 66-letnia kobieta z Puław, 77-letni mężczyzna z Wolicy, 87-letni i 80-letni mężczyźni ze Zgierza. Jak podkreśla resort "wszystkie osoby miały choroby współistniejące".

Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemi wzrosła do 25 986. Zmarły 1 153 osoby.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

dsgt29j

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

12 maja odnotowano w Polsce 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - był to największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w naszym kraju. Większość zakażonych - aż 492 osoby - to mieszkańcy Śląska. Dzień później - 13 maja - resort poinformował jednak o 39 błędnie zaraportowanych przypadkach zakażenia, zaraportowanych przez katowicki sanepid. To oznacza, że ostatecznie 12 maja odnotowano 556 nowych przypadków.

dsgt29j

Poprzedni rekord padł 19 kwietnia - odnotowano wówczas 545 nowych przypadków.

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

dsgt29j

Koronawirus na świecie. Zakaziło się nim już ponad 6,8 mln osób

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach.Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już prawie 6,8 mln zakażeń. Zmarło ponad 395 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dsgt29j

Podziel się opinią

Share
dsgt29j
dsgt29j
Więcej tematów