Trwa ładowanie...
d3gc1rb

Koronawirus w Polsce. Jest nowy pomysł ministerstwa zdrowia

- Zapewnienie ochrony dla personelu medycznego to w tej chwili jedno z największych wyzwań. Patrząc na skutki we Włoszech - to gigantyczne wyzwanie. Chcemy ograniczyć do jednego miejsce pracy, dla tych, którzy są zatrudnieni w szpitalach zakaźnych. Za chwilę ruszy "hotel dla medyka" - mówi w Radiu ZET Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Resort zdrowia chce zapewnić ochronę personelowi medycznemu
Resort zdrowia chce zapewnić ochronę personelowi medycznemu (East News, Fot: Piotr Molęcki)
d3gc1rb

"Hotel dla medyka", to według wiceministra zdrowia, zapewnienie warunków kwarantanny lekarzom poza warunkami domowymi.

- Żeby mogli w sposób bezpieczny przemieścić się ze szpitala prosto do takiego zorganizowanego hotelu - mówi wiceminister zdrowia.

Pytany o braki w środkach ochrony osobistej dla personelu medycznego, odpowiada: - Wydaje się, że od samego początku epidemii działamy proaktywnie tak naprawdę, żeby i środki ochrony osobistej zapewnić, które stale kupujemy tak naprawdę.

d3gc1rb

Zobacz też: Jarosław Kaczyński pracuje z Nowogrodzkiej. "Nie ma zaleceń, by nie przychodzić do pracy"

Gadomski zapowiada, że ministerstwo kupuje pierwsze tzw. "szybkie testy genetyczne" - Wczoraj trafiła pierwsza partia do Polski. Takie urządzenia będziemy w stanie uruchomić na razie w dwóch lokalizacjach - w Poznaniu i w Gdańsku. To są urządzenia, które mają wydajność prawie 1500 na dobę, czyli ich uruchomienie rzeczywiście zwiększy nasze możliwości w Polsce o prawie 60%. Mamy jeszcze możliwości uruchomienia tego przynajmniej na 4-6 urządzeniach. To urządzenia, które przede wszystkim stoją przy regionalnych centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa, niewykorzystywane dotąd do tych celów - mówi wiceminister zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gc1rb

Podziel się opinią

Share
d3gc1rb
d3gc1rb
Więcej tematów