Trwa ładowanie...

Koronawirus. USA: blisko 100 tys. zakażeń dzieci w 2 tygodnie

Epidemia koronawirusa na świecie wciąż daje o sobie znać. W USA podano do wiadomości niepokojące statystyki. W ciągu 2 tygodni odnotowano tam blisko 100 tys. zakażeń wśród dzieci.

Koronawirus. USA. Blisko 100 tys. zakażeń wśród dzieci w zaledwie 2 tygodnieKoronawirus. USA. Blisko 100 tys. zakażeń wśród dzieci w zaledwie 2 tygodnieŹródło: Pixabay
d1x7udw
d1x7udw

97 tys. testów z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa wśród dzieci w USA - to wyniki z ostatnich dwóch tygodni lipca w tym państwie. Informacja została zawarta w raporcie Amerykańskiej Akademii Pediatrii oraz Stowarzyszenia Szpitali Dziecięcych.

Koronawirus. USA z niepokojącymi statystykami dotyczącymi dzieci

Wyniki raportu cytuje amerykańska stacja CNN. W stanach i miastach, które zostały objęte badaniem, odnotowano 40-procentowy wzrost zakażeń koronawirusem wśród dzieci. Pojawiają się jednak pytania o wiarygodność i metodologię badań.

Problemem jest różne rozumienie dziecka w odniesieniu do danej demograficznej, jaką jest wiek. W niektórych stanach za dziecko uważa się osobę do 14. roku życia. Inaczej jest w Alabamie, gdzie przedział wiekowy przesunięto aż do ukończenia 24 urodzin.

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Koronawirus. USA. Trwa debata nad powrotem dzieci do szkół

Od maja do sierpnia koronawirus zabił 86 dzieci w USA. Wyniki raportu są szczególnie ważne, ponieważ w Ameryce trwa debata nad powrotem dzieci do szkół. Zdaniem Białego Domu, to powinno nastąpić pod koniec lata.

d1x7udw

Z powodu sytuacji epidemicznej w kraju wiele szkół zostało zmuszonych do przesunięcia rozpoczęcia roku szkolnego. Najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem odnotowuje się obecnie w Kalifornii, Teksasie i na Florydzie.

Koronawirus. USA. Głośne zdjęcie z liceum w stanie Georgia

Niektóre placówki przyjęły już jednak uczniów. Na pierwsze strony gazet w USA trafiło zdjęcie, na którym widać korytarz w jednym z liceów w stanie Georgia. Na wąskim odcinku znalazły się tłumy licealistów bez żadnych maseczek ochronnych i bez zachowania zasad reżimu sanitarnego.

Jak się później okazało, właśnie w tej szkole odnotowano dziewięć przypadków zakażeń koronawirusem. Trzy dotyczą pracowników, a pozostałe sześciu uczniów. Według informacji telewizji CNN 15-latek, który opublikował zdjęcie w sieci, został zawieszony w prawach ucznia. Wcześniej miał otrzymywać pogróżki.

W stanie Georgia odnotowuje się obecnie około 3 tys. przypadków zakażeń dziennie.

O tym, czy i kiedy dzieci wrócą do szkół, w USA decydują władze stanowe. W Kalifornii w większości przypadków nauka odbędzie się w systemie zdalnym. Z kolei w Houston, stolicy stanu Teksas, początek zajęć przełożono już na 8 września. Termin rozpoczęcia zajęć może jeszcze ulec zmianie.

d1x7udw

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1x7udw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x7udw
Więcej tematów