Trwa ładowanie...

Koronawirus uderzy w Niemcy? "Będzie tak źle, jak w szczycie II fali"

Koronawirus uderzył III falą zakażeń w Europę. Poszkodowani są także Niemcy, gdzie rośnie liczba nowych przypadków. Wkrótce jednak może być ich jeszcze więcej - ostrzega ekspert.
Share
Koronawirus uderzy w Niemcy? "Będzie tak źle, jak w szczycie II fali"
Koronawirus uderzy w Niemcy? "Będzie tak źle, jak w szczycie II fali"Źródło: PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski
dw8w08w

Koronawirus uderzył w Europę III falą zakażeń. Sytuację pogarsza fakt, że coraz większa liczba nowych przypadków to zakażenia mutacjami koronawirusa, które są nie tylko bardziej zaraźliwe, ale też mogą być bardziej śmiercionośne.

Koronawirus. Niemcy przed III falą zakażeń. Ekspert ostrzega

W złej sytuację znajdują się także Niemcy, gdzie już teraz widać pierwsze oznaki III fali zakażeń koronawirusem.

dw8w08w

- Do czekającego Niemcy wzrostu zakażeń przyczyni się rozprzestrzenianie się prawdopodobnie bardziej śmiercionośnego i ok. 35 proc. bardziej zaraźliwego wariantu B.1.1.7 oraz rozluźnienie związanych z epidemią restrykcji i częstsze kontakty społeczne - tłumaczy w rozmowie z "Der Spiegel" prof. Thorsten Lehr.

COVID-19. Wojciech Andrusiewicz o szczepionkach AstraZeneki: to woła o pomstę do nieba

Naukowiec zaznacza, że Niemcy odnotowują obecnie po 63,8 przypadków zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców i liczba ta wkrótce może wzrosnąć.

dw8w08w

Koronawirus. Niemcy przed wzrostem zakażeń. "Będzie źle"

W opinii prof. Lehra liczba przypadków na 100 tys. mieszkańców już na początku kwietnia może wynieść nawet 200. - Będzie tak źle, jak w szczycie II fali zakażeń - podkreśla ekspert.

Jak dodaje, sytuacja pogorszy się zwłaszcza po 7 marca, kiedy rząd Niemiec planuje znieść część obostrzeń. Naukowiec tłumaczy, że po zniesieniu restrykcji kontakty społeczne wzrosną o około 20 proc., co przełoży się na wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

- Bez znoszenia ograniczeń, tygodniowa zapadalność na 100 tys. mieszkańców i tak wzrosłaby na początku kwietnia do 100 - wyjaśnia prof. Lehr. - Efekty szczepień przeciwko Covid-19 będą widoczne dopiero po zaszczepieniu 30 proc. populacji, co przy optymistycznych założeniach może nastąpić w czerwcu - zaznacza.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dw8w08w

Podziel się opinią

Share
dw8w08w
dw8w08w
Więcej tematów