Trwa ładowanie...
d24x2ak

Koronawirus. Są wyniki badań Polaków, którzy przylecieli z Chin

Próbki pobrano od czterech Polaków i jednej Chinki, którzy przylecieli do Warszawy z Chin. Nie stwierdzono u nich koronawirusa - dowiedziało się RMF FM. To jednak wynik wstępnych badań. Piątka pasażerów pozostanie na obserwacji w szpitalu zakaźnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pasażerowie trafili do szpitala zakaźnego w Warszawie
Pasażerowie trafili do szpitala zakaźnego w Warszawie (PAP, Fot: Arek Rataj)
d24x2ak

W sobotę na lotnisku Chopina w Warszawie międzylądowanie miały dwa samoloty brazylijskich sił powietrznych. Maszyny przewoziły grupę pasażerów ewakuowanych z Chin. Pięciu pasażerów wysiadło w Warszawie. Wśród nich było czterech Polaków i jedna Chinka.

Pasażerowie opuścili pokład z pominięciem terminala. Zostali przewiezieni do jednego z warszawskich szpitali. Tam pobrano od nich próbki do badań.

Nie ma koronawirusa w Polsce

Jak dowiedziało się RMF FM, są już wstępne wyniki badań próbek. W żadnej nie stwierdzono obecności chińskiego koronawirusa. Jednak za kilka dni mają zostać pobrane kolejne próbki, żeby całkowicie wykluczyć możliwość zakażenia.

d24x2ak

Pacjenci nie przejawiają obecnie żadnych objawów infekcji. Pozostaną jednak na obserwacji w szpitalu zakaźnym. Lekarze nie wiedzą jeszcze, jak długo.

Rośnie liczba ofiar

Zwiększa się liczba osób, które zmarły z powodu zarażenia koronawirusem. Władze Chin przekazały, że w ciągu ostatniej doby liczba ta wzrosła do 722. W prowincji Hubei, gdzie wybuchła epidemia, zmarło kolejnych 81 osób, w tym pierwszy obywatel USA.

Czytaj też: Kwarantanna przy otwartych drzwiach? Rzeczniczka szpitala zaprzecza

d24x2ak

Podziel się opinią

Share
d24x2ak
d24x2ak
Więcej tematów