Trwa ładowanie...

Koronawirus namieszał. Niemcy przedłużą surowe kontrole

Niemcy z powodu koronawirusa podejmują kolejne kroki ochronne. Jak wynika ze specjalnego raportu, surowe zasady wjazdu z krajów uznanych za obszary mutacji koronawirusa mają zostać wydłużone.
Share
Koronawirus namieszał. Niemcy przedłużą surowe kontrole
Koronawirus namieszał. Niemcy przedłużą surowe kontroleŹródło: Pixabay
d15wxgk

Niemcy są zmuszeni do przedłużenia zaostrzonych kontroli granicznych z państw, gdzie stwierdzone są ogniska mutacji koronawirusa - tak wynika z raportu, do którego dotarły gazety grupy Funke.

Koronawirus zmusza Niemcy do dalszych kontroli granicznych

Projekt Ministerstwa Zdrowia Niemiec zakłada, że obecne restrykcje mają zostać przedłużone o dwa tygodnie, czyli będą obowiązywać do 17 marca. Tę informację podały w sobotę 27 lutego gazety grupy Funke. "Przy znacznie mniejszym rozprzestrzenianiu się mutacji wirusa, w miarę możliwości należy zapobiegać kolejnym infekcjom" - ma być zapisane w dokumencie.

d15wxgk

Zasady wjazdu na teren Niemiec obejmują zasadniczo zakaz przemieszczania się. Jeżeli dany kraj zostanie zakwalifikowany jako obszar mutacji koronawirusa, cudzoziemcy bez miejsca zamieszkania w Niemczech - co do zasady - nie będą mogli wjechać do RFN.

"Gazeta Wyborcza" ujawnia taśmy z Danielem Obajtkiem. Komentarz Borysa Budki

Do krajów zakwalifikowanych jako tzw. obszary mutacji koronawirusa należą Wielka Brytania, RPA i Brazylia, a także sąsiadujące z Niemcami Czechy, czy austriacki Tyrol graniczący z Bawarią.

d15wxgk

Na granicach z Tyrolem i Czechami obowiązują obecnie bardziej rygorystyczne kontrole graniczne. Jak podały w sobotę gazety grupy Funke, niemiecki rząd ma w poniedziałek dyskutować na temat tego, w jakim zakresie kontrole te mają być kontynuowane.

Koronawirus. Niemcy wyślą specjalny sms do przyjezdnych

Wiadomo już jednak, że wszystkich wjeżdżających do Niemiec od 1 marca czeka pewna zmiana. Każdy, kto przekroczy niemiecką granicę, otrzyma powitalny sms z informacją od rządu Niemiec o obowiązujących przepisach związanych z pandemią.

Krótka wiadomość będzie zawierała link do strony internetowej, która wyjaśni przepisy dotyczące wjazdu i kwarantanny, jak również ogólne zasady higieny, takie jak wymóg noszenia maski - poinformowało Ministerstwo Zdrowia Niemiec.

d15wxgk

Sms zostanie wysłany przez operatora telefonii komórkowej, gdy tylko telefon komórkowy osoby wjeżdżającej do Niemiec połączy się z niemiecką siecią.Tekst w języku niemieckim i angielskim w tłumaczeniu będzie brzmiał: "Rząd federalny: Witamy/Welcome! Prosimy o przestrzeganie zasad dotyczących testów/kwarantanny".

Nowe narzędzie będzie aktywowane na podstawie rozporządzenia z połowy stycznia, które dotyczy wjazdu do Niemiec. Zgodnie z nim operatorzy sieci komórkowych są zobowiązani do wysyłania takich wiadomości tekstowych od 1 marca.

Muszą to zrobić gdy ich klienci, którzy korzystali z zagranicznej sieci przez ponad dobę, pozostają zalogowani do macierzystej sieci w Niemczech lub gdy klienci zagranicznych sieci komórkowych logują się do sieci niemieckiej.

Źródło: "Deutsche Welle"

Autor: (AFP/gwo)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15wxgk

Podziel się opinią

Share
d15wxgk
d15wxgk
Więcej tematów