Trwa ładowanie...
20-03-2015 15:05

Kopacz: udało się utrzymać solidarność UE ws. sankcji wobec Rosji

Unia Europejska zdała sprawdzian, jakim było zachowanie solidarności w sprawie utrzymania sankcji wobec Rosji - oceniła premier Ewa Kopacz po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli.

Kopacz: udało się utrzymać solidarność UE ws. sankcji wobec RosjiŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2hk8sz
d2hk8sz

- Bardzo się cieszę, że udało nam się utrzymać solidarność Unii Europejskiej wobec polityki dotyczącej sankcji wobec Rosji. To jest wielki sprawdzian i ten sprawdzian UE zdała - powiedziała Kopacz dziennikarzom.

W czwartek wieczorem przywódcy państw UE zapowiedzieli, że kontynuacja sankcji gospodarczych wobec Rosji będzie powiązana z pełnym wdrożeniem porozumienia o zawieszeniu broni z Mińska. To w praktyce oznacza przedłużenie sankcji przynajmniej do końca 2015 roku.

Kopacz oceniła też, że strategia dotycząca konfliktu na Ukrainie "jest równie ważna jak to, co się dzieje na południu" od UE. - Zarówno we wschodniej części Europy, jak i na południu musimy być bardzo aktywni - podkreśliła.

d2hk8sz

Oświadczyła, że "jesteśmy bardzo chętni do tego, by dzisiaj wspierać wszelkie działania związane z walką z terroryzmem". - Ostatnie wydarzenia pokazują, że dotyka to także takich krajów jak Polska - dodała Kopacz, nawiązując do środowego zamachu w Tunisie, w którym zginęło dwóch Polaków.

Niestabilna sytuacja w południowym sąsiedztwie UE, w tym w Libii oraz Tunezji, była tematem obrad szczytu UE w piątek.

d2hk8sz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hk8sz
Więcej tematów