Trwa ładowanie...

Kontrkandydat atakuje prezydenta Radomia i proponuje zmiany

"Dość stagnacji i marazmu w Radomiu" oznajmił podczas oficjalnej prezentacji Wojciech Bernat, kandydat na prezydenta Radomia z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Share
Kontrkandydat atakuje prezydenta Radomia i proponuje zmiany
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Wojciecha Biernata
d3prdas

Wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, nazywany przez swoje polityczne środowisko „dobrym menadżerem i organizatorem”, zapowiada przede wszystkim walkę z bezrobociem. Twierdzi on, że ciągle tylko się mówi o ucieczce młodych z Radomia, ale dotychczasowe władze nie zrobiły nic, żeby ich tu zatrzymać. Zarzuca obecnemu prezydentowi nie tylko brak pomysłu na rozwiązanie problemu bezrobocia.

- Należy przerwać pojawiające się przejawy bezprawia, trzeba zastopować marnowanie publicznych pieniędzy, powstrzymać spadające wskaźniki notowań gospodarczych, społecznych. Musimy wspólnie pracować nad kreowaniem pozytywnego wizerunku naszego miasta, także w oczach wszystkich Polaków – przekonuje Bernat.

Kandydat otrzymał poparcie od byłego prezydenta miasta - Adama Włodarczyka. Uważa on, że nowe władze powinny postawić na dochody, które miasto miałoby generować, aby już powstały dług nie pogłębiał się. Rekomendował kandydata SLD jako prężnego i doświadczonego czterdziestolatka, z wieloma sukcesami na koncie.

d3prdas

Wojciech Bernat w swoim programie mówi o „wydostaniu się z grajdołka” i pokazaniu Radomia w świecie, aby pozyskać nowych inwestorów. Ma również pomysł, który nawiązuje do długoletnich tradycji miasta związanych z przemysłem zbrojeniowym. Kandydat zaproponował stworzenie centrum nowych technologii wojskowych, ze szczególnym naciskiem na przemysł rakietowy. Uważa on, że w oparciu o polskich inżynierów i absolwentów wyższych uczelni stworzenie przemysłu rakietowego od podstaw było by możliwe.

Proponuje również utworzenie w Radomiu „spółdzielni energetycznych” dzięki którym można by negocjować, w imieniu większej liczby mieszkańców, niższe stawki za prąd.

O fotel prezydenta Radomia ma się ubiegać pięcioro kandydatów. Obok Wojciecha Bernata, PiS wystawia obecnego prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka, PO - posła tej partii Radosława Witkowskiego, PSL - wiceprezydenta miasta Krzysztofa Ferensztajna, Kongres Nowej Prawicy - przedsiębiorcę Roberta Dębickiego. Na prezydenta Radomia kandyduje też niezrzeszona posłanka Marzena Wróbel.

d3prdas

Podziel się opinią

Share
d3prdas
d3prdas
Więcej tematów