Trwa ładowanie...
do8rsf9

Koniec zimy? Zapowiada się piękny weekend. Temperatura poszybuje w górę

Temperatura nawet powyżej 13 stopni. Weekend zapowiada się wyjątkowo pięknie. Czy to zapowiada już koniec zimy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W weekend prawdziwie wiosenne temperatury i dużo słońca (ventusky)
do8rsf9

Bez wątpienia zaczęła się dominacja wyżowej pogody. Możemy to zauważyć obserwując swoje domowe barometry, na których wskazówka sięgać może 1030 hPa.

Wiatr ustał, a za oknem w warstwie granicznej (nisko nad ziemią) czuć zalegające niebezpieczne pary i aerozole. Widać wyraźnie na mapie zanieczyszczeń powietrza, że normy stężenia niebezpiecznych związków w powietrzu w wielu miejscach Polski są przekroczone.

Zgodnie z prognozami nad Europę zachodnią, sięgnął bardzo dobrze rozbudowany ośrodek wysokiego ciśnienia, który wędruje w kierunku płw. Apenińskiego.

do8rsf9

Wyż tworzy swego rodzaju warstwę ochronną dla Polski, zupełnie odcinając cyrkulację zachodnią, która w naszych szerokościach geograficznych jest cyrkulacją dominującą. Wiatry z zachodu w porze jesienno-wiosennej przywiewają nad nasz kraj ośrodki niżowe z deszczem lub śniegiem, oraz silnym wiatrem. Tym razem w środowisku prądu strumieniowego, wszelakie niże wysyłane są w kierunku północnej Skandynawii.

Mgły i zachmurzenie

Dziś nad Polską będzie dominowało zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewykluczone jest pojawienie się mgieł lub zamgleń. Na większe przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy Polski zachodniej.

Niewielkich i przelotnych opadów można spodziewać się w Małopolsce oraz na Podkarpaciu.

do8rsf9

Cieplej. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju, temperatura może wzrosnąć do nawet 8 stopni. Nad resztą Polski średnio od 5 do 7 stopni.

Piękny weekend. Wysokie temperatury

W weekend winno się zrobić naprawdę pięknie. W sobotę nad większością regionów zaświeci słońce, a większego zachmurzenia muszą spodziewać się mieszkańcy Lubelskiego oraz Podkarpackiego.

do8rsf9

Na termometrach istne przedwiośnie. Na zachodzie Polski temperatura może wzrosnąć nawet do 13 stopni. Nie jest wykluczone, że ta wartość może zostać przekroczona.

W centrum i na południu od 8 do 10 stopni. Najchłodniej będzie na wchodzie, gdzie można się spodziewać “zaledwie” 6-7 stopni ciepła. Niedziela niestety może upłynąć pod znakiem zachmurzenia umiarkowanego i dużego, szczególnie na północny Polski.

Większe przejaśnienia pojawią się na południu Polski, chociaż nie są wykluczone mgły i zamglenia. Padać nie będzie. Na termometrach nadal przyjemnie. Na południu, zachodzie oraz w centrum temperatura wahać się będzie w zakresie od 8 do 11 stopni.

Na południowym zachodzie od 11 do 12 stopni. Znów niewykluczone, że ta wartość lokalnie zostanie przekroczona.

do8rsf9

Wiatr nadal słaby nie pomagający rozwiać zalegających w powietrzu zanieczyszczeń.

Wyż nadal będzie dominował nad Europą środkową przynosząc mgły, zamglenia, przejaśnienia oraz komfortową temperaturę powietrza i niestety sporą ilość “brudu”, którym będziemy oddychać.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów