Trwa ładowanie...
05-09-2014 09:43

Koniec polowań na pasażerów z czasowymi biletami

Wczorajsza sprawa [ mandatów, które mieli otrzymać pasażerowie podróżujący z czasowymi biletami ]( http://wawalove.pl/Kontrolerzy-lapali-w-korku-podroznych-z-czasowymi-biletami-a15524 )niezwykle poruszyła naszych czytelników. Przypomnijmy: Autobus linii 160, jadący z Targówka na Stare Miasto jechał dłużej niezwykle. Trasą, którą pokonuje w 9 minut, jechał aż 25. Opóźnienie złapał przy zakorkowanym Wileńskim. Kontrolerzy, którzy wsiedli przy ZOO chcieli wypisać mandaty osobom posiadającym bilety 20-minutowe, które w korku straciły swoją ważność. Ostatecznie, po trwającej wiele minut kłótni, kontrolerzy odstąpili od wymierzenia kary.

Koniec polowań na pasażerów z czasowymi biletamiŹródło: WawaLove.pl
dbzqw9j
dbzqw9j

Opisana przez nas sytuacja stała się na tyle głośna, że Ratusz na wczorajszej konferencji zapowiedział zmianę przepisów. Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz powiedział, że w sytuacji,w której bilety stają się bezużyteczne nie z winy pasażera, nie może on być narażany na restrykcje.

W Zarządzie Transportu Miejskiego usłyszeliśmy zaś, że żadnych "polowań" nie ma i nie było. Trasy kontrolerów wyznaczane są na długo przed ich wyjazdem w miasto. Nie odpowiedziano nam za to na pytanie, dlaczego wyznacza się trasy kontroli w miejscach gdzie są remonty dróg i wiadomo, że będą tam potężne korki. Usłyszeliśmy też, że ZTM nie zamierza na razie zmieniać przepisów.

Jednym z pomysłów, jakie pojawiły się wczoraj była tzw. dopłata. W przypadku, gdy bilet stracił ważność nie z winy pasażera, podczas kontroli dokupowałby on możliwość dalszego przejazdu (podobnie jak jest z parkowaniem samochodu).

dbzqw9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbzqw9j
Więcej tematów