Werner zmieni pogodę w Polsce. To będzie totalny zwrot
W ostatnim czasie pogoda nas nie rozpieszczała, ale powoli możemy zapomnieć o deszczowych i wietrznych dniach. Antycyklon Werner szykuje nam dużą zmianę i napływ ciepła. Złota polska jesień wróci do nas wraz z końcem tygodnia.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl
Okazuje się, że w najbliższym czasie nad Polską stopniowo rozbudowywać się będzie rozległy wyż znad zachodniej Europy - antycyklon Werner. Przyniesie liczne przejaśnienia i rozpogodzenia. Jednak w dalszym ciągu północno-wschodnia część kraju pozostanie pod wpływem odsuwającego się od nas niżu Helma - tam może przelotnie popadać. Również od północnego zachodu będzie do nas napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.
We wtorek jedynie na północnym wschodzie i we wschodniej części kraju będzie pochmurno. Prognozowane są również przelotne opady deszczu. Spadnie do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy, a miejscami do 4-7 l/mkw. W innych częściach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na wschodzie do nawet 13 stopni w pozostały częściach Polski.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Im bliżej piątku tym cieplej
W dalszych dniach IMGW zapowiada rozpogodzenia, nieliczne zamglenia oraz mgły ograniczające widzialność do 200 m. Od środy, do prawdopodobnie końca tygodnia, za pogodę nad całą Polską będzie odpowiadał wspomniany wyż Werner. Oznacza to, że w tym czasie możemy zapomnieć o deszczu. W środę termometry pokażą od 9 do 13 stopni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Poruszenie w Danii. Odkryto duże cmenatrzysko wikingów
Czwartek zapowiada się także pogodny i słoneczny. Najcieplej na zachodzie kraju - nawet do 16 stopni. Chłodniej natomiast na wschodzie i w centralnej części kraju. Tam temperatura będzie od 13 do 10 stopni Celsjusza.
W piątek wróci do nas polska złota jesień. Na zachodzie termometry wskażą nawet 17 stopni. W centralnej części kraju od 12 do 15 stopni. Najchłodniej znów na wschodzie - tam temperatura będzie się wahać od 11 do 10 stopni.
Źródło: IMGW, TVN Meteo