Trwa ładowanie...
d4bmmvc

Kongres Nowej Prawicy przedstawił kandydata na prezydenta Wrocławia

Kongres Nowej Prawicy przedstawił kandydata na prezydenta Wrocławia. Jest nim Robert Maurer, dotychczasowy wiceprezes wrocławskiego oddziału Nowej Prawicy.

Share
d4bmmvc

Choć przypuszczano, że o fotel prezydenta Wrocławia może z ramienia partii Janusza Korwin-Mikkego starać będą się europosłowie Robert Iwaszkiewicz lub Michał Marusik, to wskazania te okazały się nietrafione. W poniedziałek, 25 sierpnia, oficjalnie przedstawiono, że kandydatem KNP będzie wrocławski działacz partii, Robert Maurer.

Robert Maurer ma 45 lat, pochodzi z Wrocławia i z wykształcenia jest politologiem. W latach 1987-1989 działał w "Solidarności Walczącej", gdzie zajmował się drukiem oraz kolportażem wydawnictw podziemnych. Od 2001 roku zajmował się prowadzeniem działalności gospodarczej, współpracował także z "Gazetą Prawną". Od 2004 r. związany jest ze środowiskiem konserwatywno-liberalnym.

KNP przedstawił również "jedynki" na listach partii w wyborach do rady miejskiej Wrocławia oraz sejmiku wojewódzkiego. O mandat radnego ubiegać się będą z pierwszych miejsc Tomasz Bukata, związany z młodzieżówką partii, Henryk Nowakowski, prezes oddziału wrocławskiego, oraz Piotr Dołęga i Maciej Iwaszkiewicz.

d4bmmvc

Do sejmiku wojewódzkiego z numerem pierwszym na listach Kongresu Nowej Prawicy kandydować będą - z Wrocławia - zasiadający w Radzie Sygnatariuszy KNP Zbigniew Jarząbek, zaś z okręgu okołowrocławskiego - Paweł Pachura i Bogdan Diakowski, przedstawiciel oławskich struktur Nowej Prawicy.

Maurer jest piątym potwierdzonym kandydatem w wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia. Dotychczas, obok Maurera, przedstawiono kandydatury obecnego prezydenta, Rafała Dutkiewicza, Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, radnej z ramienia PiS, Waldemara Bednarza, kandydata wrocławskiej lewicy oraz niezależnego Tomasza Owczarka.

d4bmmvc

Podziel się opinią

Share
d4bmmvc
d4bmmvc
Więcej tematów