Trwa ładowanie...
d46pde0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kongres Nowej Prawicy nie wystartuje w wyborach w Katowicach

Kongres Nowej Prawicy nie wystawi swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Katowicach i na prezydenta tego miasta. Listy komitetu nie zostały zarejestrowane z powodu braku daty na części formularzy poparcia dla kandydatów na radnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d46pde0

- Komitet wyczerpał możliwości procedury odwoławczej od decyzji Miejskiej Komisji Wyborczej w Katowicach. Ostateczna decyzja Państwowej Komisji Wyborczej, podtrzymująca zaskarżoną wcześniej decyzję komisarza wyborczego, i tym samym Miejskiej Komisji w Katowicach, zapadła w środę, 22 października - poinformował dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach Wojciech Litewka.

Zgodnie z kodeksem wyborczym, na każdej karcie z podpisami poparcia obywateli dla kandydatów, wymaganych przy rejestracji komitetu, powinna się znaleźć data wyborów. W przypadku KNP na części kart tego warunku nie dotrzymano. Ponieważ nie zarejestrowano list kandydatów na radnych KNP w Katowicach, niemożliwe było też zarejestrowanie kandydata na prezydenta miasta, którym miał być przedsiębiorca i restaurator Łukasz Cholewiński.

- Jesteśmy ofiarą biurokracji i urzędniczej złośliwości - oświadczył sekretarz regionu śląsko-dąbrowskiego KNP Dominik Kowalski. Jego zdaniem przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej w Katowicach nie dopełnili obowiązków, ponieważ nie zwrócili uwagi na ten brak przedstawicielom komitetu. - Podnieśliśmy to nawet w odwołaniu, ale ostateczna decyzja jest dla nas i tak niekorzystna. Przyjęliśmy to po męsku. W tej sytuacji możemy w Katowicach prowadzić tylko kampanię do sejmiku województwa śląskiego i na niej się skoncentrujemy - dodał.

d46pde0

O fotel prezydenta Katowic w listopadowych wyborach będzie się więc ubiegać 8 kandydatów: była senator, prodziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego Krystyna Doktorowicz (komitet "My z Katowic"), prezes Parku Śląskiego Arkadiusz Godlewski (Platforma Obywatelska), wiceprezydent Katowic Marcin Krupa (Forum Samorządowe i Piotr Uszok), b. prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, dyrektor Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie Andrzej Sośnierz (Prawo i Sprawiedliwość), były wicemarszałek woj. śląskiego i ekonomista Adam Stach (Polskie Stronnictwo Ludowe), dyrektor Stadionu Śląskiego w Chorzowie Marek Szczerbowski (SLD Lewica Razem), pracownik domu kultury i przewodnik turystyczny Aleksander Uszok (Ruch Autonomii Śląska), poseł i lekarz Jerzy Ziętek (komitet Jerzego Ziętka).

Rządzący od 16 lat w Katowicach prezydent Piotr Uszok zdecydował, że nie będzie po raz kolejny ubiegał się o to stanowisko.

d46pde0

Podziel się opinią

Share

d46pde0

d46pde0
Więcej tematów