Trwa ładowanie...
d2b8dlp

Konflikt USA-Chiny. Amerykanie opuścili konsulat w Chengdu

Chiny przejęły konsulat USA w Chengdu. Amerykanie mieli 3 dni na opuszczenie urzędu. Chińscy urzędnicy wkroczyli do konsulatu 27 lipca 2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiny przejęły konsulat USA w Chengdu
Chiny przejęły konsulat USA w Chengdu (PAP, EPA, ALEX PLAVEVSKI)
d2b8dlp

Konflikt na linii Chiny - USA

Zamknięcie amerykańskiego konsulatu w Chengdu to odwet władz Chin na zamknięcie chińskiego konsulatu w Houston (Teksas). Według oficjalnego komunikatu chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Amerykanie "przekroczyli swoje uprawnienia, ingerując w wewnętrzne sprawy Chin i narazili na szwank bezpieczeństwo i interesy Chin".

Amerykanie opuścili konsulat w Chengdu

Chiny "wzięły w posiadanie" konsulat USA w Chengdu w poniedziałek 27 lipca. Przejęcie nastąpiło o godzinie 10:00 czasu lokalnego (3:00 czasu polskiego). Jak ogłosiło chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, amerykański konsulat został oficjalnie zamknięty. Dyplomaci z USA, oddelegowani do konsulatu, wraz z rodzinami opuścili Chiny 27 lipca.

d2b8dlp

"Jesteśmy rozczarowani decyzją Komunistycznej Partii Chin i będziemy dążyć do dalszego docierania do mieszkańców tego ważnego regionu za pośrednictwem innych naszych stanowisk w Chinach" - przekazał CNN Rzecznik Departamentu Stanu w USA.

Premier nie przyjmie rezygnacji szefa MSZ? Jarosław Gowin ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b8dlp

Podziel się opinią

Share

d2b8dlp

d2b8dlp
Więcej tematów