Trwa ładowanie...

Komunikat firmy Pfizer. Chodzi o szczepionkę na COVID

Firma Pfizer BioNTech wydała ważne oświadczenie ws. produkowanej przez nich szczepionki na COVID. Jak poinformowano, na świecie podano już ponad 200 mln dawek preparatu do walki z koronawirusem. Pfizer podkreśla, że szczepionka jest bezpieczna.
Share
Komunikat firmy Pfizer. Chodzi o szczepionkę na COVID
Komunikat firmy Pfizer. Chodzi o szczepionkę na COVIDŹródło: PAP, Fot: EPA
d2aztc8

Komunikat firmy Pfizer to reakcja na wydanie przez CDC rekomendacji wstrzymania szczepionki na COVID wyprodukowanej przez koncern Johnson&Johnson.

Pfizer zabiera głos. Jest deklaracja ws. szczepionki na COVID

W związku z decyzją CDC akcja szczepień na terenie USA opiera się obecne na stosowaniu szczepionek na COVID firm Pfizer oraz Moderna - oba preparaty są dwudawkowe w przeciwieństwie do szczepionki Johnson&Johnson.

d2aztc8

"Po podaniu ponad 200 milionów dawek na całym świecie firma Pfizer przeprowadziła kompleksową ocenę bieżących całościowych danych dotyczących bezpieczeństwa szczepionki na COVID" - czytamy w oświadczeniu firmy Pfizer.

Szczepienia olimpijczyków na COVID-19? Jarosław Sellin zdradza nowe informacje

Jak dodaje koncern, kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, ani powiązań z rzadkimi zakrzepami krwi, o których informacja pojawiła się w kontekście szczepionek firm Astra Zeneca oraz Johnson&Johnson.

d2aztc8

Pfizer a koronawirus. Szczepionka na COVID bez skutków ubocznych?

"Nie dostarczyła ona (kontrola - red.) dowodów na to, by tętnicze powikłania zakrzepowo-zatorowe z trombocytopenią lub bez niej stanowiły ryzyko związane ze stosowaniem naszej szczepionki na COVID" - zadeklarowała firma Pfizer.

Jednocześnie koncern podkreśla, że badania opierały się na przeglądzie wszystkich niepożądanych skutków ubocznych szczepionki na COVID w okresie do 27 marca 2021 roku.

"Do tej pory, przy tak dużej liczbie zaszczepionych osób, nie zaobserwowano żadnych przypadków zakrzepicy, które obniżyłyby poziom bezpieczeństwa naszej szczepionki, zaobserwowany już w fazie III badań klinicznych" - czytamy w komunikacie.

d2aztc8

Dodatkowo, w ostatnich dniach firma Pfizer odnotowała przełom w szczepieniach dzieci. "Badania kliniczne III fazy: szczepionka p/#COVID-19 Pfizer jest w 100 proc. skuteczna w ochronie przed infekcją dzieci w wieku 12-15 lat. W badaniu wzięło udział 2260 nastolatków" - napisał na Twitterze Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2aztc8

Podziel się opinią

Share
d2aztc8
d2aztc8
Więcej tematów