Trwa ładowanie...

Komorowski: mam nadzieję na odważne i rozważne zmiany

Dla Polski 2011 rok był rokiem stabilności i politycznej kontynuacji. Polacy po raz drugi zaufali tej samej ekipie rządzącej - oświadczył w sobotę prezydent Bronisław Komorowski. Wyraził nadzieję, że 2012 rok będzie czasem "odważnych, ale i rozważnych zmian".

Komorowski: mam nadzieję na odważne i rozważne zmianyŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1iii13

Prezydent wyraził nadzieję, że nadchodzący rok będzie czasem budowania podstaw dobrej przyszłości. - Bo zmiany to nie tylko wysiłek, ale przede wszystkim to inwestycja w dobrobyt na przyszłość. Chcemy nie tylko cieszyć się z owoców polskiego wzrostu gospodarczego dzisiaj, ale i zapewnić ojczyźnie, naszym rodzinom, trwały rozwój i pomyślność na następne lata, następne dziesięciolecia - podkreślił Komorowski.

Prezydent przyznał, że nie dla wszystkich mijający rok był rokiem łatwym i satysfakcjonującym. - Wiemy, że nie wszyscy z nas spoglądają w przyszłość z optymizmem i radością. W końcu mijającego roku wszyscy przeżyliśmy przecież tragedię śmierci polskich żołnierzy w Afganistanie, śmierci młodych Polaków, którzy oddali swoje życie w służbie ojczyzny. Łączymy się serdeczną myślą z ich rodzinami i z ich bliskimi - powiedział Komorowski.

Prezydent podkreślił, że nikt nie powinien zostać pozostawiony bez wsparcia. - Bądźmy wrażliwi na ludzkie problemy, na potrzeby ludzi w różny sposób doświadczonych przez los. W Polakach tkwią wielkie pokłady ludzkiej solidarności i troski o bliźniego. Trzeba je uruchamiać i wzmacniać. Dobro okazane drugiemu człowiekowi zawsze do nas wraca i wzbogaca wszystkich - zaznaczył Komorowski.

d1iii13
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iii13
Więcej tematów