Trwa ładowanie...
Kolejny rosyjski konwój z pomocą humanitarną już w Ługańsku

Kolejny rosyjski konwój z pomocą humanitarną już w Ługańsku

Licząca 50 pojazdów kolumna rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych z pomocą humanitarną dla wschodniej Ukrainy dotarła do Ługańska - poinformowała agencja TASS. Według TASS-a trafiło tam 500 ton pomocy.

Share
d3y4fe2

Wcześniej podawano, że pierwsze ciężarówki z czwartego rosyjskiego konwoju przekroczyły już przejście graniczne Donieck-Izwaryne.

Jak przekazała agencja TASS, część transportu miała się udać do Doniecka na wschodniej Ukrainie, a druga do Ługańska. W sumie do tych regionów ma zostać przekazanych 1000 ton pomocy humanitarnej - żywności i materiałów budowlanych.

Kolumna wyruszyła w drogę we wtorek o godz. 15 czasu moskiewskiego (13 w Polsce) z Noginska koło Moskwy, gdzie znajduje się baza logistyczna ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Jest to już czwarty konwój z pomocą Federacji Rosyjskiej dla kontrolowanego przez prorosyjskich rebeliantów ukraińskiego Donbasu. Pierwszy dotarł tam w sierpniu, a dwa kolejne - we wrześniu. Według strony rosyjskiej dostarczyły one do obwodów donieckiego i ługańskiego około sześć tys. ton żywności, wody pitnej, lekarstw, ciepłej odzieży i generatorów prądu.

d3y4fe2

Podziel się opinią

Share
d3y4fe2
d3y4fe2
Więcej tematów