Trwa ładowanie...

Kolejny cios małopolskiej policji i CBŚ w narkobiznes

Krakowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków. Jej członkowie są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów.

Share
Kolejny cios małopolskiej policji i CBŚ w narkobiznes
Źródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d409v0d

Śledczy pracowali nad rozpracowaniem szajki już od kilku miesięcy, czekali jednak na odpowiedni moment, by uderzyć w narkobiznesową grupę. Policja przystąpiła do zatrzymań dopiero, gdy zebrała szczegółowe informacje o strukturze i zorganizowaniu grupy.

W akcji wzięli udział funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego oraz Centralnego Biura Śledczego. Istniało prawdopodobieństwo, że członkowie grupy mogą posiadać niebezpieczne narzędzia i zachowywać się agresywnie w trakcie zatrzymań. W kilku miejscach zatrzymano kilkanaście osób, w tym lidera całej mafii "Borsuka".

- Ośmiu osobom przedstawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości marihuany oraz substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Bartłomiej R. usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, dodatkowo - kilku osobom przedstawiono także zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających - informuje zespół prasowy małopolskiej policji.

d409v0d

Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane, wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Grupa działała od listopada 2013 roku, a narkotyki rozprowadzała w środowiskach pseudokibiców z terenu Skawiny i okolic. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz niebezpieczne narzędzia. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

d409v0d

Podziel się opinią

Share
d409v0d
d409v0d
Więcej tematów