Trwa ładowanie...

Kolejni żołnierze wydostali się z Iłowajska. Sukcesy ukraińskich sił na wschodzie

Siły rządowe Ukrainy informują o sukcesach w walkach z separatystami na wschodzie kraju. Dowództwo operacji antyterrorystycznej oświadczyło, że zlikwidowano tam ok. 100 bojowników prorosyjskich. Władze przekazały też, że kolejnym ukraińskim żołnierzom udało się wydostać z okrążenia w Iłowajsku. "Oto, jaki korytarz dała nam Rosja. Setki trupów, dziesiątki ludzi w niewoli. Korytarza nie było. Nasza kolumna została ostrzelana. Przebiliśmy się przez dwa pierścienie okrążenia i wyszliśmy" - poinformował jeden z członków ochotniczego oddziału Krym na Facebooku.

Share
Kolejni żołnierze wydostali się z Iłowajska. Sukcesy ukraińskich sił na wschodzie
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d1jn8cl

- W ciągu ostatniej doby zniszczono trzy mobilne kompleksy artyleryjskie Grad, transporter opancerzony, pojazd rozpoznania, kamaz i około 100 bojowników - oświadczył oficer prasowy operacji antyterrorystycznej Leonid Matiuchin.

Według jego relacji ten duży oddział przeciwnika zlikwidowany został w okolicach miejscowości Petrowskie w obwodzie ługańskim. Rebelianci ostrzelali jednak pozycje sił ukraińskich w okolicach Łutuhine, Andrijiwka, Berezowe, Mała Iwaniwka i Faszcziwka.

d1jn8cl

- Artyleria (przeciwnika) czterokrotnie ostrzelała lotnisko w Ługańsku. Od strony Rosji prowadzony był ostrzał w rejonie miejscowości Makarowo - powiedział Matiuchin.

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow przekazał, że kolejnym ukraińskim żołnierzom udało się wydostać z okrążenia w Iłowajsku na południowy wschód od Doniecka. Są to ochotnicze bataliony Dnipro-1 i Myrotworec.

Dowódca batalionu Donbas Semen Semenczenko także poinformował, że z Iłowajska przedostało się na stronę ukraińską 14 jego żołnierzy.

"Nazwisk nie podaję; skontaktują się oni bezpośrednio z rodzinami. Nasi ranni nie byli wczoraj (w sobotę) w niewoli (separatystycznej) Donieckiej Republiki Ludowej, lecz byli jeńcami 137. pułku 32. dywizji Federacji Rosyjskiej i 9. brygady czołgowej FR" - podał na Facebooku.

d1jn8cl

Z okrążenia w Iłowajsku wydostał się także ochotniczy oddział Krym. Jego żołnierze twierdzą, że mimo ustaleń o utworzeniu korytarza ewakuacyjnego z Iłowajska, oddział ten został ostrzelany podczas opuszczania miasta przez separatystów.

"Oto, jaki korytarz dała nam Rosja. Setki trupów, dziesiątki ludzi w niewoli. Korytarza nie było. Nasza kolumna została ostrzelana. Przebiliśmy się przez dwa pierścienie okrążenia i wyszliśmy" - poinformował Krym także na Facebooku.

Władze Ukrainy nie komentują tymczasem doniesień o stratach w Iłowajsku. W sobotę minister obrony Wałrij Hełetej oświadczył, że wiadomości te zostają utajnione ze względu na dobro

d1jn8cl

Podziel się opinią

Share
d1jn8cl
d1jn8cl
Więcej tematów