Trwa ładowanie...

Kolejne utrudnienia związane z budową Bulwarów Wiślanych

Utrudnienia związane z zamknięciem jezdni na Wisłostradzie potrwają cały rok, a to za sprawą budowy przejścia podziemnego łączącego ul. Bednarską z Bulwarami Wiślanymi, a kilkukrotnie przenoszony termin zakończenia budowy inwestycji, znowu będzie musiał ulec zmianie.

Share
Kolejne utrudnienia związane z budową Bulwarów Wiślanych
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski
dv85gna

Budowa przejścia podziemnego, będzie uciążliwa głównie dla kierowców, a ruch będzie spowolniony już od połowy października.

Początkowo problem będą mieli głównie mieszkańcy Żoliborza. Drogowcy zamkną jezdnię na odcinku 200-300m, na wysokości ul. Bednarskiej w stronę Bielan. Natomiast aż sześć pasów zmieszczą na trasie w stronę Mokotowa.

dv85gna

Rozwiązaniem ma być tymczasowe usunięcie pasa zieleni oraz zwężenie szerokości pasów ruchu, nawet do trzech metrów. Jazda na tym odcinku będzie spowolniona, ale nadal będziemy mieli do dyspozycji wszystkie pasy, a droga będzie przejezdna. W drugiej połowie roku ruch zostanie przeniesiony analogicznie, na drugą stronę spowalniając tym samym przejazd w kierunku Mokotowa.

Piesi mogą być spokojni, bo na czas remontu zostanie wybudowany tymczasowy chodnik. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać prawdopodobnie do końca 2015 roku.

Powodem ciągle wydłużającego się terminu oddania inwestycji okazały się kolizje z infrastrukturami podziemnymi, które nie zostały wcześniej naniesione na mapy, później wstrzymane prace przez ornitologa, ze względu na gniazdującą w szczelinach muru oporowego nabrzeża jaskółkę brzegówkę. A teraz zakończenie zaplanowane na połowę września 2014, opóźni się o ok. 2,5 miesiąca z powodu wysokiego stanu Wisły.

dv85gna

Podziel się opinią

Share
dv85gna
dv85gna
Więcej tematów