Trwa ładowanie...

Kolejne superwidowisko operowe we Wrocławiu - "Latający Holender" Wagnera

Przez dwa weekendy czerwca na wrocławskiej Pergoli będzie można obejrzeć kolejne megawidowisko operowe. Na specjalnie przygotowanej scenie na wodzie widzowie zobaczą "Latającego Holendra" Ryszarda Wagnera.

Kolejne superwidowisko operowe we Wrocławiu - "Latający Holender" WagneraŹródło: Facebook, fot: Fan Club - Opera Wrocławska
d2xn5k5
d2xn5k5

W pierwszy i drugi weekend czerwca - czyli od 5 do 7 oraz od 12 do 14 dnia miesiąca - Opera Wrocławska zaprasza na Pergolę na megawidowisko operowe "Latający Holender". Spektakl na specjalnie przygotowanej scenie na wodzie będzie mogło jednorazowo obejrzeć nawet 3000 widzów. Oznacza to, że podczas sześciu przedstawień operowych na Pergoli pojawi się nawet 18 000 melomanów.

"Latający Holender" Ryszarda Wagnera to kolejne megawidowisko Opery Wrocławskiej m.in. po "Kniaziu Igorze" Borodina czy "Poławiaczach pereł" Bizeta. Reżyserem plenerowej inscenizacji dzieła Wagnera jest Waldemar Zawodziński, zaś kierownikiem muzycznym oraz dyrygentem - Ewa Michnik.

"Latający Holender" lub "Holender tułacz" to jedna z pierwszych oper romantycznego kompozytora niemieckiego Ryszarda Wagnera. Opowiada historię opartą na motywach XVII-wiecznej legendy o "latającym Holendrze" - kapitanie statku-widma. Przeklętego Holendra, którego widok zwiastuje nieszczęście, uratować może tylko miłość kobiety. Będzie nią córka norweskiego żeglarza, Senta.

Pierwotnie superwidowisko miało odbyć się na Zamku Topacz, jednak jak podkreśla Ewa Michnik, o zmianie lokalizacji zdecydowały względy techniczne, ponieważ w celu stworzenia miejsc dla widowni trzeba byłoby wyciąć kilkadziesiąt drzew. Na Pergoli już raz odbywał się spektakl na wodzie - w 2007 r. był to "Napój miłosny" Donizettiego.

Spektakle megawidowiska "Latający Holender" odbędą się 5, 6, 7, 12, 13 oraz 14 czerwca o godzinie 22.00. Bilety w cenach od 80 do 200 złotych są dostępne w kasach Opery Wrocławskiej.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2xn5k5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xn5k5
Więcej tematów