Trwa ładowanie...

Kolejna obywatelska inwestycja we Wrocławiu: Park Sportów Miejskich

Park Sportów Miejskich powstanie we Wrocławiu. To kolejna inwestycja Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Share
Kolejna obywatelska inwestycja we Wrocławiu: Park Sportów Miejskich
Źródło: Parkour Wrocław
d617h4p

We Wrocławiu powstanie Park Sportów Miejskich przeznaczony dla miłośników parkouru. Trwają ostatnie prace przy jego budowie, a otwarcie planowane jest na początek września.

Park Sportów Miejskich jest jednym z projektów, na którego realizację środki pochodzą z ubiegłorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą projektu był klub Parkour Wrocław, który od 2005 r. zrzesza wrocławskich traceurów, czyli ludzi uprawiających tę pochodzącą z Francji formę aktywności. Pod projektem podpisało się niemal 2000 osób.

d617h4p

Głównym założeniem parkouru jest pokonywanie znajdujących się w przestrzeni miejskiej przeszkód w możliwie najprostszy sposób. Poza samym pokonaniem przeszkody ważny jest także styl, w jakim traceur to robi. Specjaliści w tej dyscyplinie wyróżniają wiele trików i stylów, a sam sport jest niezwykle widowiskowy.

Park powstanie na Wzgórzu Andersa, w pobliżu skrzyżowania ulic Petrusewicza i Ślężnej. Będą mogli trenować na nim zarówno adepci, jak i doświadczeni traceurzy, a wszelkie murki, poręcze i ściany umieszczone będą na specjalnym podłożu, amortyzującym upadki.

Obecnie trwają ostatnie prace przy wykończeniu parku i odbiory techniczne. Planowane otwarcie odbędzie się w pierwszy weekend września i będzie połączone z warsztatami i pokazami parkouru w wykonaniu profesjonalistów.

d617h4p

Podziel się opinią

Share
d617h4p
d617h4p
Więcej tematów