Trwa ładowanie...

Kolejna kadencja Dutkiewicza? Tak mówi najnowszy sondaż Homo Homini

Rafał Dutkiewicz z 70-procentowym poparciem w wyborach na prezydenta Wrocławia. Tak mówi najnowszy sondaż przeprowadzony przez Homo Homini.

Share
Kolejna kadencja Dutkiewicza? Tak mówi najnowszy sondaż Homo Homini
Źródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d171ix8

Z najświeższego sondażu głosowania na prezydenta Wrocławia, który na zlecenie Platformy Obywatelskiej przeprowadził Instytut Homo Homini, wynika, że bezapelacyjnym zwycięzcą zostanie urzędujący włodarz, Rafał Dutkiewicz. Według badania, zagłosowałoby na niego ponad 70 proc. ankietowanych. To wynik zbliżony do tego, który Dutkiewicz uzyskał podczas wyborów samorządowych w 2010 r. - 71,63 proc.

Drugie miejsce zajęłaby kandydatka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Mirosława Stachowiak-Różecka, uzyskując około 15 proc. poparcia. Za nią uplasowałby się kandydat wrocławskiej lewicy, Waldemar Bednarz, z 10 proc. głosów.

Dalsze miejsca zajęliby działacze, którzy albo nie zostali jeszcze zaprezentowani jako oficjalni kandydaci partii, jak Ilona Antoniszyn-Klik z Polskiego Stronnictwa Ludowego lub Tomasz Czajkowski z Twojego Ruchu, albo na ich miejsce zostali wyłonieni inni kandydaci - zamiast zaprezentowanego w sondażu Roberta Iwaszkiewicza, kandydatem Nowej Prawicy został Robert Maurer.

d171ix8

W porównaniu do sondażu, który Homo Homini przeprowadził na przełomie czerwca i lipca, notowania Rafał Dutkiewicza wzrosły o ponad pięć punktów procentowych. Wówczas nie było jeszcze jasne, jakich kandydatów przedstawią inne ugrupowania w regionie.

Instytut przeprowadził także badania poparcia w wyborach do rady miasta Wrocławia. Tutaj prawie 60 proc. głosów uzyskałaby koalicja komitetu wyborczego Rafał Dutkiewicza i Platformy Obywatelskiej. Z 20-procentowym poparciem kolejną siłą w radzie zostałby PiS. Na Sojusz Lewicy Demokratycznej głos oddałoby 13 proc. ankietowanych. W sejmiku, według sondażu, znalazłaby się również Nowa Prawica, Twój Ruch oraz PSL.

d171ix8

Podziel się opinią

Share
d171ix8
d171ix8
Więcej tematów