Trwa ładowanie...
d1tgbwe

Kokaina warta 5 mln zł. Przemytnik wpadł w ręce Straży Granicznej

12,5 kilogramów kokainy wartych 5 mln zł przewoził Litwin, którego zatrzymała Straż Graniczna. Narkotyki schował w skrytkach w mercedesie. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kokaina z przemytu zatrzymana przez strażników
Kokaina z przemytu zatrzymana przez strażników (straż graniczna, Fot: Nadbużański Oddział Straży Granicznej)
d1tgbwe

Do zatrzymania Grigorija L. doszło 26 sierpnia na terenie powiatu pruszkowskiego. Przemytnik przewoził ponad 12, 5 kg kokainy. Wartość rynkową narkotyków szacuje się na 5 mln zł. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Zobacz też: Narkotyki i tajemnicze śmierci gwiazd

Narkotyki były przewożone w mercedesie, w specjalnie skonstruowanych do przemytu skrytkach. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania, które będą weryfikowane w toku śledztwa.

d1tgbwe

Prokurator przedstawił przemytnikowi zarzut przewozu narkotyków, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec przemytnika środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd wniosek uwzględnił. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 15 lat.

Śledztwo w sprawie przewozu przez terytorium RP znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych prowadzą funkcjonariusze z Nadbużańskiego oraz Nadwiślańskiego OSG, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie.

Źródło: Nadbużański OSG

d1tgbwe

Podziel się opinią

Share
d1tgbwe
d1tgbwe
Więcej tematów