Trwa ładowanie...

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w bójce w Gdyni Cisowej. Wszystko przez urażoną dumę

Nawet 50 pseudokibiców miało brać udział w bójce, do której doszło w Gdyni Cisowej. Choć zdarzenie trwało tylko kilka minut to spowodowało poważne straty. Zdemolowano dwa pojazdy i zatrzymano trzy osoby.

Share
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w bójce w Gdyni Cisowej. Wszystko przez urażoną dumę
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Kibiców Gdyńskiej Arki
d2hz2uw

Gdyńscy policjanci chwilę przed godziną 20:00 otrzymali zgłoszenie o bójce u zbiegu ulic Morskiej oraz Zbożowej. Miało w niej brać udział ponad 50 osób. Niestety, stróże prawa pojawili się zbyt późno, aby zatrzymać wszystkich uczestników.

- Wszystko wskazuje na to, że byli to kibice dwóch trójmiejskich drużyn piłkarskich. Całe zdarzenie trwała około 10 minut - powiedział kom. Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej policji.

Kilka dni temu przy ul. Morskiej pojawili się kibice z Gdańska, którzy zamalowali i zniszczyli murale Arki. Sympatycy gdyńskiego klubu odmalowywali je, gdy nagle zjawiły się samochody na gdańskich tablicach rejestracyjnych. Wysiadło z nich kilkunastu mężczyzn uzbrojonych w kije bejsbolowe, twarze zakryte mieli kominiarkami. Doszło do poważnego starcia. Uszkodzeniu uległy dwa samochody. Jeden został podpalony a w drugim wybito szyby. Kilka osób mieszkających w okolicy również zostało zaczepionych. Jednak nic poważnego im się nie stało.

d2hz2uw

Skierowani na miejsce policjanci napotkali tylko poobijanego mężczyznę. Twierdził, że potknął się o korzeń. Wezwana na miejsce karetka pogotowia przetransportowała go do szpitala. Dyżurujący lekarz stwierdził występowanie ran charakterystycznych dla pobicia. Mężczyzna całkowicie temu zaprzecza. Do żadnego trójmiejskiego szpitala nie zgłosił się nikt o podobnych obrażeniach. Śledczy wstępnie wykluczyli możliwość używania niebezpiecznych narzędzi takich jak noże czy maczety.

- Nie pokusiłbym się o nazwanie tej bójki „ustawką”. Co do liczby uczestników incydentu dysponujemy jedynie informacjami, które przekazali nam świadkowie, według których mogło to być nawet 50 osób. Aktualnie jesteśmy w trakcie postępowania wyjaśniającego - powiedział komisarz Michał Rusak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Do aresztu śledczego trafiło trzech mieszkańców Gdyni w wieku 19-24 lata. Zostali zatrzymani, ponieważ mogli być uczestnikami bójki. Policja zabezpieczyła już monitoring, który będzie poddany analizie. Przesłuchano także pierwszych świadków. Ustalane są personalia kolejnych uczestników zajścia. Udział w bójce zagrożony jest karą 3 lat pozbawienia wolności.

d2hz2uw

Podziel się opinią

Share
d2hz2uw
d2hz2uw
Więcej tematów