Trwa ładowanie...
d3qq1wm

Strajk kobiet w Katowicach. Protesty są coraz ostrzejsze. Przepychanki z policją

Kolejny dzień protestów na ulicach miast po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Emocje sięgają zenitu przed katedrą w Katowicach. Policja wyciąga z tłumu pojedyncze osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice. Strajk kobiet
Katowice. Strajk kobiet (Twitter.com)
d3qq1wm

Już czwarty dzień w całej Polsce odbywają się protesty głównie młodych ludzi po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Organizatorzy ze Strajku Kobiet na niedzielę zaplanowali akcję protestacyjną w kościołach.

Ostro zrobiło się przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach. Musiała interweniować policja. Próbowała zepchnąć uczestników strajku dalej od schodów katedry. Funkcjonariusze wyciągają z tłumu pojedyncze osoby. Policja zaczęła odgradzać protestujących.

W tym samym momencie na schodach katedry stało ok. 30 przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej i innych środowisk narodowych z banerem, na którym jest zdjęcie abortowanego płodu. Próbowali odmawiać modlitwę różańcową. Policjanci odgradzali obie grupy. W stronę narodowców, na schody katedry poleciały różne drobne przedmioty.

d3qq1wm

Tłum protestujących cały czas próbował napierać na policję. Policja użyła pałek i gazu pieprzowego. Z relacji TVN24 wynika, że jeden z policjantów "w cywilu, został wciągnięty przez tłum. To wywołało gwałtowną reakcję policji.

Śledź relację na żywo z protestów w całej Polsce.

Po tych starciach demonstranci ruszyli w kierunku katowickiego biura parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Potem jednak wrócili i ponownie zebrali się przed katedrą. Od schodów kościoła szczelnie odgradza ich kordon policyjny.

Dwie osoby zostały zatrzymane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qq1wm

Podziel się opinią

Share
d3qq1wm
d3qq1wm
Więcej tematów