Trwa ładowanie...
01-09-2014 15:43

Karta PEKA na okaziciela. Będzie można ją kupić w kiosku

ZTM chce, aby karta PEKA na okaziciela była powszechnie dostępna. Już wkrótce będzie można ją kupić w 113 Punktach Sprzedaży Biletów, a nawet w kioskach.

Share
Karta PEKA na okaziciela. Będzie można ją kupić w kioskuŹródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d2xsvmy

Zarządowi Transportu Miejskiego bardzo zależy, aby Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna była powszechnie używana przez poznaniaków. Nadal jednak bardzo wiele osób woli kupować papierowe bilety jednorazowe, które chociaż są znacznie droższe, są jednak powszechnie dostępne, czego nie da się powiedzieć o karcie PEKA. Wyrobienie karty wymaga wysłania wniosku, odczekania kilku dni, aż zostanie przygotowana i odebrania jej w Punkcie Obsługi Klienta.

Alternatywą ma być karta PEKA na okaziciela, która nie wymaga składania wcześniejszego wniosku, a także pozwala płacić za przejechanie konkretnej liczby przystanków, co jest znacznie korzystniejsze od kupowania drogich biletów czasowych.

ZTM chce, aby karta była powszechnie dostępna w Punktach Sprzedaży Biletów (jest ich aż 113), a nawet w kioskach ruchu tak jak jednorazowe bilety, o ile ich właściciele zdecydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty.

d2xsvmy

- Chcąc rozszerzyć dystrybucję kart na okaziciela, w drugiej połowie września zostaną zmienione zasady jej wydawania - zapowiada ZTM.

Dziś w celu uzyskania tego typu karty klient wpłaca 21 zł kaucji, a drugim warunkiem jej uzyskania jest doładowanie tPortmonetki (kwotą od 1 do 300 zł) lub kupno biletu okresowego na okaziciela. Po zmianach klient zapłaci 12 zł kaucji i 15 zł za doładowanie tPortmonetki do wykorzystania z transporcie publicznym organizowanym przez ZTM Poznań. Łączna cena karty na okaziciela z doładowaniem tPortmonetki wyniesie zatem 27 zł. Pasażer będzie oczywiście mógł zakupić na taką kartę także bilet okresowy na okaziciela.

Ze względu na rozliczenia finansowe i możliwość debetowania tPortmonetki zwrot karty na okaziciela będzie możliwy wyłącznie w Punktach Obsługi Klienta ZTM. Do każdej karty dołączany będzie nowy card-carier z zasadami doładowania i zwrotu karty oraz unikalny login i hasło w celu możliwości zakupu biletów/doładowania tPortmonetki w Internecie (poprzez portal: www.peka.poznan.pl).

Karty mają się pojawić w Punktach Sprzedaży Biletów i kioskach w drugiej połowie września.

d2xsvmy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xsvmy
d2xsvmy
Więcej tematów