Trwa ładowanie...

Kard. Gerhard Müller: Kościół nadal negatywnie ocenia homoseksualizm

- Kościół nie zrezygnuje z negatywnej oceny aktów homoseksualnych - mówi prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". - Niestety, są przedstawiciele Kościoła, a nawet biskupi, którzy dali się w jakiś sposób oślepić, na których wpłynęło zlaicyzowane społeczeństwo - komentuje odnosząc się rzekomo nowej drogi otwarcia się Kościoła na homoseksualistów.

Share
Kard. Gerhard Müller: Kościół nadal negatywnie ocenia homoseksualizm
Źródło: PAP/EPA, fot: Claudio Peri
d124kso

- Czynny udział w takim akcie homoseksualnym nie jest dopuszczalny! I Kościół nigdy z takiej oceny nie zrezygnuje. Są one sprzeczne z prawem naturalnym i jest to grzech - podkreśla watykański hierarcha. I podkreśla: Kościół ani przed, ani w czasie, ani po synodzie nie może zmienić tego, co wypływa z nauczania Chrystusa.

- Niestety, są przedstawiciele Kościoła, a nawet biskupi, którzy dali się w jakiś sposób oślepić, na których zlaicyzowane społeczeństwo tak wpłynęło, że odciągnęło ich od tego głównego tematu czy od nauki Kościoła opartej na objawieniu. Zaczęli się zastanawiać nad różnymi możliwościami, czy to albo to byłoby możliwe, zapominając o fundamencie - wskazuje w rozmowie z gazetą.

Jak czytamy w gazecie, po niedawnym synodzie biskupów liberalno-lewicowe media zaczęły prześcigać się w ogłaszaniu "rewolucji" w Kościele. Zapowiadają rzekomą zmianę nauczania Kościoła, aby dopuścić do komunii św. osoby rozwiedzione i żyjące w nowych związkach, oraz "nowe otwarcie na homoseksualistów".

Zobacz również wideo: gdzie jest granica między orientacjami seksualnymi?

d124kso

Podziel się opinią

Share
d124kso
d124kso
Więcej tematów