Trwa ładowanie...
d3yw8dq

Kara za "Zabierz babci dowód"

"Idą wybory. Uratuj kraj. Zabierz babci dowód" - nawołuje żartobliwie serwis www.trwam.net. Autor popularnego od kilku dni hasła uważa, że ograniczenie udziału osób starszych w wyborach jest receptą na kryzys polityczny w Polsce - pisze "Życie Warszawy". Miłosz Wilkanowicz z Państwowej Komisji
Wyborczej mówi, że akcją powinien zająć się prokurator.

Share
d3yw8dq

W ciągu kilku dni apel skopiowało około trzech tysięcy stron internetowych. Kim jest autor apelu? Wiadomo jedynie, że to współautor www.trwam.net. Podpisuje się inicjałami jk. Ta strona internetowa krytycznie przygląda się kampanii wyborczej.

Choć jak zaznacza już na początku tekstu, żeby akcję potraktować z przymrużeniem oka, Miłosz Wilkanowicz z Państwowej Komisji Wyborczej podkreśla, że akcją powinien zająć się prokurator.

Czy jest to żart, czy nie, taki apel jest szkodliwy. Przeszkadzanie w swobodnym wykonywaniu prawa do głosowania jest karalne. Grozi za to pozbawienie wolności od trzech miesięcy do pięciu lat - tłumaczy Wilkanowicz. Osoby, które poczuły, że ktoś narusza ich prawo, mogą zgłosić się do prokuratury. (PAP)

d3yw8dq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yw8dq
d3yw8dq
Więcej tematów