Trwa ładowanie...
d2e7rfh

Kaczyński: za późno na referendum ws. reformy edukacji

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński uważa, że na referendum w sprawie reformy edukacji, proponowane przez Platformę Obywatelską, jest już za późno. Mówił o tym w poniedziałek na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Dzisiejsze relacje polsko-ukraińskie nazwał "znakiem zapytania".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (Agencja Gazeta)
d2e7rfh

Kaczyński skomentował informację, że Platforma Obywatelska chce przygotować referendum w sprawie reformy edukacji. Jego zdaniem na to jest za późno, bo ustawa została podpisana, a operacja wprowadzenia tej reformy już się rozpoczęła. - Wydaje mi się, że to jest taki czysto propagandowy chwyt o niewielkim znaczeniu - dodał szef PiS.

Podkreślił też, że reforma oświatowa jest dobrze przygotowana i zabezpieczona finansowo.

Szef PiS odniósł się także relacji polsko-ukraińskich, powiedział, że obecnie to "znak zapytania". Zaznaczył, że ich przyszłość zależy od tego, jak Ukraina będzie odnosić się do swojej historii.

- Jest ciągle niepewne, czy Ukraina pójdzie w stronę oparcia historycznej legitymacji na organizacjach, które dopuściły się potwornych zbrodni na Polakach, czy też z tej drogi zrezygnuje - zaznaczył Kaczyński.

d2e7rfh

Podziel się opinią

Share
d2e7rfh
d2e7rfh
Więcej tematów