Trwa ładowanie...

Kaczyński: za późno na referendum ws. reformy edukacji

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński uważa, że na referendum w sprawie reformy edukacji, proponowane przez Platformę Obywatelską, jest już za późno. Mówił o tym w poniedziałek na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Dzisiejsze relacje polsko-ukraińskie nazwał "znakiem zapytania".

Share
Kaczyński: za późno na referendum ws. reformy edukacji
Źródło: Agencja Gazeta
d2xtei5

Kaczyński skomentował informację, że Platforma Obywatelska chce przygotować referendum w sprawie reformy edukacji. Jego zdaniem na to jest za późno, bo ustawa została podpisana, a operacja wprowadzenia tej reformy już się rozpoczęła. - Wydaje mi się, że to jest taki czysto propagandowy chwyt o niewielkim znaczeniu - dodał szef PiS.

Podkreślił też, że reforma oświatowa jest dobrze przygotowana i zabezpieczona finansowo.

d2xtei5

Szef PiS odniósł się także relacji polsko-ukraińskich, powiedział, że obecnie to "znak zapytania". Zaznaczył, że ich przyszłość zależy od tego, jak Ukraina będzie odnosić się do swojej historii.

- Jest ciągle niepewne, czy Ukraina pójdzie w stronę oparcia historycznej legitymacji na organizacjach, które dopuściły się potwornych zbrodni na Polakach, czy też z tej drogi zrezygnuje - zaznaczył Kaczyński.

d2xtei5

Podziel się opinią

Share
d2xtei5
d2xtei5
Więcej tematów