Trwa ładowanie...
d1su7vl
pis

Kaczyński: przygotowanie do wyborów samorządowych wymaga działań już dziś

Już dzisiaj należy podjąć działania, aby dobrze przygotować się na wybory samorządowe - powiedział Jarosław Kaczyński podczas spotkania z działaczami PiS w Opolu. Zapowiedział powstanie odpowiedzialnej za to struktury.
Share
Kaczyński: przygotowanie do wyborów samorządowych wymaga działań już dziś
Źródło: AFP, Fot: Janek Skarzynski
d1su7vl

Prezes PiS - jak poinformowano na Twitterze partii - wskazał, że "struktura przygotowująca wybory samorządowe musi być dynamiczna". W jej skład mają wejść osoby, które po raz pierwszy są w Sejmie i Senacie. "Struktura, która powstanie będzie odpowiedzialna m. in. za szkolenia merytoryczne" - przekazano na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński na spotkaniu w Opolu wskazał, że zmiana ordynacji wyborczej zawiera dwa elementy: techniczno-zabezpieczający i merytoryczny. Celem dwukadencyjności - jak wyjaśnił - "jest ograniczenie układów, które mogły powstać przez lata".

W ocenie lidera Prawa i Sprawiedliwości, nawet gdyby PiS nie przeprowadzało reform, to i tak ktoś znalazłby pretekst, aby protestować. Mówił m.in. że reforma służby zdrowia to potężne przedsięwzięcie.

O tym, że wybory samorządowe mają szczególną wagę prezes PiS mówił już podczas sobotniego spotkania z działaczami partii w Katowicach. Podkreślał, że sprawą bardzo ważną jest realizacja projektów, które PiS założyło w kwestii wyborów samorządowych. Mówił też, że w każdym województwie powoła pełnomocnika do spraw wyborów samorządowych.

Z kolei przed tygodniem zapowiadał, że sondaże pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość ma duże szanse na zwycięstwo w większości okręgów. Jednocześnie podkreślił, że nie widzi miejsca dla osób, które "pozornie wyznają ideały naszej partii". Mówił także o potrzebie rozbudowy partii, która, jak ocenia, jest teraz za mała.

d1su7vl

Podziel się opinią

Share
d1su7vl
d1su7vl
Więcej tematów