Trwa ładowanie...
dexb7bz

Kaczmarek ujawni informacje o tajnych kontach lewicy?

Warszawski sąd wystąpi do ministra sprawiedliwości o zwolnienie byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka z tajemnicy państwowej, by wyjaśnił, co wie o rzekomych szwajcarskich kontach polityków lewicy - opisuje "Gazeta Wyborcza".
Share
Kaczmarek ujawni informacje o tajnych kontach lewicy?
Źródło: AFP
dexb7bz

Karny proces o zniesławienie i - osobno - cywilny o naruszenie dóbr osobistych wytoczyło SLD Kaczmarkowi za wypowiedzi w RMF FM z maja 2007 r. Kaczmarek mówił wówczas, że widział listę polityków, którzy mieli konta w Szwajcarii. I że są na tych kontach dziwne przepływy i są to prawdopodobnie pieniądze pochodzące ze źródeł przestępczych. Ta wypowiedź zbiegła się z wizytą min. Ziobro w Szwajcarii, który według bliskich mu mediów miał przywieźć listę tych kont, a wrócił z niczym.

Wczoraj sąd karny, a wcześniej cywilny wystąpiły na wniosek Kaczmarka do ministra sprawiedliwości o zwolnienie z tajemnicy państwowej. Jego adwokat uzasadniał, że chodzi o umożliwienie złożenia pełnych wyjaśnień i zapewnienie prawa do obrony.

To jesteśmy w spisku - zwrócił się Kaczmarek do adwokata liderów Sojuszu mec. Jacka Dubois. Ten zrobił zdziwioną minę. A Kaczmarek powołał się na późniejsze wypowiedzi Ziobry, z których wynikać ma, że w maju 2007 r. rzekomo celowo mówił o kontach polityków SLD, żeby Szwajcarzy nigdy ich Polsce nie przekazali.

Cała sprawa początek ma w zeznaniach Marka Dochnala. Prokuratura w Katowicach, która je wyjaśnia, tłumaczy, że nie szuka kont polityków, ale bada "przepływy finansowe" na kontach lobbysty. Ciąg dalszy procesu 27 marca. (PAP)

dexb7bz

Podziel się opinią

Share
dexb7bz
dexb7bz
Więcej tematów