Trwa ładowanie...

Józef Pinior: jestem niewinny, mam czyste sumienie

"Jestem człowiekiem niewinnym i nie przyznaję się do zarzutów. Nigdy, powtarzam nigdy, przez 40 lat mojej obecności w polityce nie przyjąłem od nikogo żadnej korzyści majątkowej" - oznajmił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Józef Pinior. Legendarny działacz opozycji, były eurodeputowany i senator został kilka dni temu zatrzymany przez CBA; usłyszał zarzut przyjmowania pieniędzy w zamian za obietnicę załatwienia spraw w instytucjach państwowych i samorządowych. "Mam nadzieję, że czekający mnie proces będzie szansą na zrozumienie tej paranoi" - powiedział Pinior w wywiadzie dla "Wyborczej".

Share
Józef Pinior: jestem niewinny, mam czyste sumienie
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d2hqxbi

"To jest dla mnie po prostu nie do pomyślenia, że mógłbym łączyć swoją aktywność z żądaniem jakichkolwiek pieniędzy! Przecież to obrzydliwe. Ja całe życie wręcz gardziłem takimi rzeczami" - podkreślił Pinior w rozmowie z dziennikiem. Dodał, że zdaje sobie sprawę tego, jaka jest stawka w procesie, ale zaznaczył, że jest spokojny. "Mam świetnych adwokatów, ale przede wszystkim czyste sumienie. Jestem przekonany, że ten cały koszmar skończy się oczyszczeniem mnie z zarzutów, jakimi mnie obarczono" - stwierdził.

Były senator opowiedział jak wyglądało wejście CBA do jego domu we wtorek rano. "Cała sytuacja była dość szokująca. Czułem się, jak w jakimś surrealistycznym filmie. Ale kiedy tylko nawiązałem już kontakt ze swoimi adwokatami, to od razu poprosiłem, by nie używać wobec mnie inicjałów, tylko mojego pełnego nazwiska. Również dlatego, by pokazać, że nie mam nic do ukrycia" - przyznał.

d2hqxbi

Pinior podkreślił, że "w żadnej mierze" nie ma zamiaru "w jakikolwiek sposób" utrudniać procesu. "To w moim interesie jest, by przebiegał sprawnie i całą sprawa została jak najszybciej wyjaśniona" - dodał.

W piątek prokuratura poinformował, że odwoła się od decyzji poznańskiego sądu, który w czwartek zdecydował o pozostawieniu na wolności byłego działacza opozycji, nie wyrażając zgody na tymczasowe aresztowanie podejrzanych o przestępstwa korupcyjne: Józefa Piniora, jego asystenta Jarosława W. i przedsiębiorcy Krystiana S.

d2hqxbi

Podziel się opinią

Share
d2hqxbi
d2hqxbi
Więcej tematów