Trwa ładowanie...

Jezus patrzy na poznańskim Starym Rynku na klientów pubów i klubów go-go

Na ścianie jednej z kamienic w Poznaniu naprzeciwko ratusza zawieszono ogromny banner z wizerunkiem Jezusa Chrystusa. Ma przypominać o Bogu bywalcom pubów i klubów go-go.

Share
Jezus patrzy na poznańskim Starym Rynku na klientów pubów i klubów go-go
Źródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d409v0d

Ogromny banner zawisł na rusztowaniu ustawionym przy remontowanej kamienicy naprzeciwko ratusza – dokładnie tej samej, w której mieści się Muzeum Rogali Świętomarcińskich. Banner przedstawia wizerunek Jezusa Chrystusa, nad którym umieszczono napis „Kocham Cię. Patrzę na Ciebie. Wierzę w Ciebie”. Pod twarzą Jezusa znajduje się natomiast treść „Hymnu miłości” św. Pawła.

Pomysłodawca wywieszenia banneru pragnie pozostać anonimowy, ale w jego imieniu wypowiedział się ks. Adam Pawłowski, który kilka miesięcy temu zasłynął tym, że stał przed znajdującymi się na rynku klubami go-go, starając się zniechęcać do wejścia potencjalnych klientów.

- Jest to okazja, aby turyści, a także mieszkańcy, pomyśleli o Bogu, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, by nie banalizować go przez Halloween, ale też dla wszystkich, którzy tu się bawią, by przy okazji nie zeszli na złą stronę do klubów go-go, by nie stracili świadomości, pijąc alkohol, by pamiętali, że Bóg zawsze jest przy nich. To ich mobilizuje do dobrego życia, myślenia i postępowania – wyjaśniał na antenie Radia Merkury ks. Pawłowski.

Chociaż umieszczanie reklam na budynkach stojących na Starym Rynku jest zakazane, banner z Jezusem wisi legalnie. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuszcza bowiem zamieszczanie reklam na rusztowaniach kamienic, które są remontowane. Tak też jest w tym przypadku.

d409v0d

Podziel się opinią

Share
d409v0d
d409v0d
Więcej tematów