Jestem bliżej niż myślisz
Obejrzałeś już wszystkie ulubione seriale, spektakle i koncerty transmitowane w internecie? Uwierz, że jest coś, co na pewno pominąłeś. Nowa, pierwsza w Polsce, miejska platforma VOD PLAY KRAKÓW zaprasza do wspólnego oglądania krakowskich produkcji. A jest w czym wybierać, zwłaszcza w święta!
Koncerty, spektakle, widowiska operowe, spotkania z pisarzami, wykłady światowych autorytetów w dziedzinie gospodarki. To wszystko dostępne jest teraz w jednym miejscu – na platformie PLAY KRAKÓW. A skorzystać z niej może każdy po założeniu darmowego konta. W katalogach znajdują się bezpłatne materiały, takie jaki np. koncert „Zaucha jest dobry na wszystko” czy spotkania literackie z najbardziej cenionymi autorami książek, eseistami i filofozodami zarejestrowane podczas Festiwalu Conrada. Jest także płatny kontent, z którego warto skorzystać – wystarczy w stale wzbogacanym zbiorze wybrać wydarzenie, które w danym momencie nas zainteresuje.
Święta z PLAY KRAKÓW
W najbliższym czasie na platformie pojawi się wiele premierowych materiałów, zwłaszcza w okresie świątecznym. Idealnym rozwiązaniem na spędzenie rodzinnego czasu będzie koncert Nie taka cicha: krakowskie kolędowanie. W tym widowisku z najpiękniejszymi polskimi kolędami w nowych aranżacjach zobaczymy na scenie m.in. Gaba Kulka, Anna Maria Jopek, Ralph Kaminski czy Igor Herbut. W dodatku w świątecznych swetrach! A w repertuarze „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Lulajże, Jezuniu”. Przedświątecznym hitem z pewnością będzie Dziadek do orzechów Opery Krakowskiej. To jeden z najpopularniejszych w świecie baletów klasycznych – opowieść o dziewczynce, która za sprawą gwiazdkowej zabawki, dziadka do orzechów, wędruje przez baśniową krainę cudowności, gdzie wszystko jest możliwe, jak we śnie... Dostępny będzie tylko w najbliższą niedzielę, czyli 20 grudnia. Przez trzy świąteczne dni, 24-27 grudnia, najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć spektakl Ronja, córka zbójnika, polecany dla dzieci, które ukończyły siedem lat. A w nim historia „zbójeckiej miłości” i odpowiedzi na pytania: Czy historia zakazanej miłości musi zawsze kończyć się tragicznie? Czy młodzieńczy bunt nie jest czasem wskazany? Czy nie należy zawsze podążać za głosem serca, mimo narzucanych nam przez innych uprzedzeń?
Jestem bliżej niż myślisz
A tuż po świętach na PLAY KRAKÓW pojawi się długo wyczekiwany, zwłaszcza przez krakowian, koncert Brzmienia Krakowa. Zabrzmią piosenki nierozerwalnie związane z miastem, takie jak poetycka „Bracka” Grzegorza Turnaua, nostalgiczny „Kraków” zespołu Myslowitz rozsławiony wersją z udziałem Marka Grechuty czy „Krakowski spleen” Maanamu, utwory z repertuaru Skaldów, Andrzeja Sikorowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, a także jazzowe kompozycje Jarosława Śmietany i Janusza Muniaka. Włącz już 28 grudnia!
Zobacz już teraz!
Jesteś spragniony naprawdę dobrze zrealizowanych dokumentów podróżniczych? Na PLAY KRAKÓW mamy do wyboru niemal 40 materiałów – w tym filmów i seriali – dostępnych do końca roku w ramach Festiwalu Filmów Górskich. Najtańsza wirtualna wejściówka na seans kosztuje zaledwie pięć złotych. A gdy już wszystkie górskie krajobrazy nacieszą oko, czas na poważnie zastanowić się nad światem. Na platformie znalazły się wszystkie punkty tegorocznego programu Open Eyes Economy Summit, uporządkowane w sezonach według bloków tematycznych: SESJE PLENARNE, FIRMA-IDEA, MIASTO-IDEA, MARKA-KULTURA, POTYCZKI. To prawdziwa gratka dla wszystkich zainteresowanych wpływem wielkiej ekonomii na nasze codzienne życie.
Dzięki temu na PLAY KRAKÓW można posłuchać m.in. wystąpienia prof. dr hab. Muhammada Yunusa – laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2006, Iriny Bokovej – byłej Dyrektor Generalnej UNESCO; Hajnalki Schmidt – Dyrektor Operacyjnej Greenpeace International na Europę Środkową i Wschodnią, Mauricio Voivodica – Prezesa Zarządu WWF Brazylia czy Martina Raisera – Dyrektora Regionalnegp na Chiny, Mongolię i Koreę w Banku Światowym. Wsłuchajmy się również w rozmowy „Architektura na nowe czasy”, „Kultura się liczy, ale jak? Rozmowa twórców, pośredników i użytkowników” i wiele innych.
Dobre przyjęcie w Krakowie, czas na kolejny krok
Platforma PLAY KRAKÓW to narzędzie wymarzone dla odbiorców – nie tylko mieszkańców Krakowa – przede wszystkim dlatego, że pozwala na udział w wydarzeniu każdemu, bez żadnych barier. Wystarczy tablet, laptop, telewizor i internet.
– Już od dobrych kilku miesięcy instytucje kultury i centra kongresowe działają w sferze online. Od marca przenosimy festiwale, koncerty, spotkania czy spektakle do wirtualnego świata. Dlatego postawiliśmy na jedno miejsce, w którym znajdują się wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. Podjęliśmy decyzję, że wiele materiałów będzie dostępnych bezpłatnie, choćby właśnie ze względu na ich walor edukacyjny. Do publikowania wydarzeń na platformie zaprosiliśmy wszystkie miejskie instytucje – tłumaczy pomysł stworzenia platformy Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa.
O uniwersalności i wyjątkowości PLAY KRAKÓW świadczy fakt, że platforma z czasem będzie stanowiła bibliotekę kulturalnego życia Krakowa dostępną nie tylko w całej Polsce, ale także poza jej granicami. – Realizujemy właśnie wizję prawdziwie równego dostępu do kultury. Oczywiście sporym wyzwaniem pozostaje kwestia licencji i praw do nagrań i transmisji, ale już prowadzimy negocjacje z odpowiednimi instytucjami i potencjalnymi partnerami, akcentując tę kwestię już na poziomie wstępnych rozmów – dodaje Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF, operator PLAY KRAKÓW.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że platforma niweluje przeszkody, które do tej pory stały na drodze niemałej części odbiorców kultury. Brak windy, podjazdu czy możliwości wejścia na salę kina, teatru albo innej instytucji kultury nie ma teraz znaczenia. Zniknęły bariery, teraz w krakowskich wydarzeniach kulturalnych może wciąż udział każdy. W dodatku ma w czym wybierać – już dziś na PLAY KRAKÓW znajdzie kilkaset materiałów VOD. Wystarczy wygodnie zasiąść na kanapie i włączyć wirtualny koncert czy seans.