Trwa ładowanie...
d39f5oz

Jest wyrok w sprawie Alicji P. Opiekunka chciała zabić swoją 90-letniej podopieczną

• Alicja P. chciała zabić 90-letnią emerytkę • W ten sposób chciała przejąć jej mieszkanie • To drugi wyrok w bulwersującej sprawie
Share
Jest wyrok w sprawie Alicji P. Opiekunka chciała zabić swoją 90-letniej podopieczną
Źródło: WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec
d39f5oz

Słupski sąd skazał 23-letnią Alicję P. za próbę zabójstwa staruszki na 12 lat więzienia. Jak podkreślał sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku, kobieta działała mając bezpośredni zamiar odebrania życia staruszce, a jej niskie motywacje zasługują na szczególne potępienie. Poprzez doprowadzenie Jadwigi K. do śmierci chciała przejąć jej mieszkanie i zakończyć spłatę 30 tys. zł kredyty, który na jej rzecz zaciągnęła emerytka.

Proces dotyczył wydarzeń sprzed ponad dwóch lat. Prokuratorzy ustalili, że wieczorem 19 marca 2014 roku Alicja P. podała kobiecie rozpuszczone w soku tabletki nasenne. Kiedy pokrzywdzona położyła się do łóżka, Alicja P. udała, iż opuszcza mieszkanie. Tymczasem przebywała się w kuchni i czekała na zaśnięcie starszej kobiety. Kilka minut później Jadwiga K. wyszła do łazienki. Kiedy wracała, skazana zaatakowała ją trzonkiem młotka, zadając kilka ciosów w głowę. Ofiara broniła się przed ciosami i krzyczała. Gdy upadła, oskarżona zaczęła naciskać na jej klatkę piersiową kolanami. Próbowała ją udusić, wpychając tkaninę w usta. 23-latka chciała zabić swoją podopieczną, ponieważ w zamian za dożywotnią opiekę i pomoc w domu, emerytka zapisała jej mieszkanie.

- Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawił Alicji P. zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania uszkodzeń ciała kobiety. W toku przesłuchania przyznała się początkowo do popełnienia czynu, jednak później, jako sprawcę wskazała swoją przyjaciółkę i jej partnera - informował Wirtualną Polskę prok. Jacek Korycki z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

d39f5oz

Już razy zapadł wyrok w tej sprawie. Podczas pierwszego procesu słupski skład orzekający zasądził 10 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz starszej kobiety, a jej opiekunkę skazał na pięć lat pozbawienia wolności. Sprawczyni bowiem przeprosiła ofiarę, a ta jej przebaczyła. Apelację od wyroku wnieśli jednak prokuratorzy, a sąd apelacyjny nakazał ponowne przebadanie sprawy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d39f5oz

Podziel się opinią

Share
d39f5oz
d39f5oz
Więcej tematów