Jest polskie śledztwo ws. cięcia Tu-154 przez Rosjan

Warszawska prokuratora okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie niszczenia wraku Tu-154, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem - podaje RMF FM. Informację tę potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik prokuratury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest polskie śledztwo ws. cięcia Tu-154 przez Rosjan
(PAP)

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował nas, że śledztwo ruszyło 8 grudnia. Prokuratorzy badają sprawę pod kątem utrudniania śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Zawiadomienie o przestępstwie "niszczenia dowodów" przez Rosjan złożył pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej mecenas Rafał Rogalski. Zarzuca on stronie rosyjskiej utrudnianie śledztwa, bo jego zdaniem podczas cięcia wraku utracono bezpowrotnie część dowodów.

O tym, że będzie postępowanie sprawdzające prokuratury w sprawie niszczenia wraku prezydenckiego tupolewa już w połowie listopada informowało Radio Zet. - Cieszy mnie, że sprawa z niszczeniem wraku będzie miała swój dalszy bieg. Najważniejsze jest to, aby doszło do wszczęcia postępowania karnego - mówił wtedy Rogalski.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.