Trwa ładowanie...
d1q9xeo

Jarosław Sellin: ta ustawa ma rozwiązać patologię

Jarosław Sellin przyznał, że ustawa o dekoncentracji mediów jest "możliwa do przeprowadzenia w każdym momencie". - Jesteśmy gotowi - stwierdził wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, dodając, że "czekamy na decyzję polityczną, czy z tym tematem ruszamy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sellin: działania polityczne planuje się etapowo
Sellin: działania polityczne planuje się etapowo (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1q9xeo

"Jesteśmy gotowi"

Jarosław Sellin zapewnił w w Radiu Zet, że projekt ustawy dotyczący dekoncentracji mediów jest gotowy, ale nie ma jeszcze decyzji politycznej.

- Ustawa o dekoncentracji mediów jest możliwa do przeprowadzenia w każdym momencie, bo MKiDN jest przygotowane, natomiast czekamy na decyzję polityczną, czy z tym tematem ruszamy - powiedział wiceminister kultury.

d1q9xeo

Sellin pokreślił, że ta ustawa ma rozwiązać "bardzo poważny problem i pewną patologię", która wykształciła się w wolnej Polsce. Wskazał, że w innych państwach nie ma "tak nadmiernej" koncentracji mediów ani dominacji kapitału zagranicznego w pewnej przestrzeni medialnej.

- Nie słyszałem jeszcze decyzji rządowej ani politycznej, żeby z tym tematem ruszyć, jak tylko taka decyzja zapadnie, to jesteśmy gotowi - powtórzył wiceminister.

Tak rząd wspiera ojca Rydzyka. Miliony dla spółek związanych z duchownym

Zapowiedź prezesa PiS

O tym, żedekoncentracja mediów to jedna z reform, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie, mówił pod koniec lipca w TV Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Później wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiedział, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią.

d1q9xeo

W październiku rzeczniczka PiS Beata Mazurek informowała, że jej partia pracuje nad zmianą ustawy medialnej. Podkreślała jednocześnie, że w obecnej sytuacji kluczowe jest to, w jaki sposób zostanie rozstrzygnięta reforma wymiaru sprawiedliwości. - Od tego będzie zależało co i w jakiej kolejności i kiedy będziemy przeprowadzać - mówiła wówczas rzeczniczka PiS.

W marcu na posiedzeniu sejmowej komisji kultury wicepremier i minister kultury Piotr Gliński informował, że od września ub.roku nad projektem dekoncentracji na rynku medialnym pracował zespół roboczy z udziałem przedstawicieli resortu kultury, UOKiK i KRRiT.

d1q9xeo

Podziel się opinią

Share
d1q9xeo
d1q9xeo
Więcej tematów