Trwa ładowanie...
dg0l6b4

Jarosław Kaczyński wzywa władze do podjęcia natychmiastowych kroków ws. Ukrainy

Do podjęcia "natychmiastowych kroków w celu zwołania odpowiednich organów instytucji bezpieczeństwa międzynarodowego i zareagowania na bezprecedensowe kroki Rosji wobec Ukrainy" wezwał w sobotę polskie władze prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński wzywa władze do podjęcia natychmiastowych kroków ws. Ukrainy
(PAP/EPA, Fot: ANTON PEDKO)
dg0l6b4

Czytaj relację na żywo:

Kaczyński w oświadczeniu podkreślił, że PiS oczekuje, że rząd i prezydent podejmą odpowiednie działania w celu zagwarantowania bezpieczeństwa w naszym regionie "wobec narastającego konfliktu w pobliżu naszych granic, grożącego nieprzewidywalnymi konsekwencjami".

Jak zaznaczył, "wkroczenie wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy będzie stanowić brutalne naruszenie norm prawa międzynarodowego i pogwałcenie zasady terytorialnej integralności tego państwa, której gwarantami są m.in. USA oraz Wielka Brytania".

dg0l6b4

- Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, iż działanie takie wymaga nadzwyczajnej i kryzysowej reakcji ze strony państw wolnego świata i organizacji strzegących bezpieczeństwa międzynarodowego - oświadczył Kaczyński. Według niego żadne państwo nie ma prawa do uznawania swojego szczególnego statusu względem innego i wprowadzania zasady stref wpływów w Europie Wschodniej.

O pilne zwołanie RBN zaapelowali również w sobotę przedstawiciele SLD, PSL i Twojego Ruchu.

dg0l6b4

Podziel się opinią

Share

dg0l6b4

dg0l6b4
Więcej tematów