Trwa ładowanie...
d1k31t2
IAR

Jarosław Kaczyński: ludzie władzy muszą być szczególnie czyści

Uczciwość w działaniu i czyste zasady. Tym - jak mówił Jarosław Kaczyński - powinni się kierować wybierani przez obywateli politycy. Prezes PiS gościł dziś w Gorzowie Wielkopolskim na lubuskiej konwencji samorządowej swojej partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d1k31t2

Jarosław Kaczyński podkreślał znaczenie uczciwości polityków. Przy okazji przypadającego dziś Dnia Papieskiego wspomniał, że sporo o odpowiedzialności rządzących mówił święty Jan Paweł II. - On nauczał nas o zasadach, którymi wszyscy powinniśmy się kierować, a ludzie władzy - począwszy od gminy na prezydencie RP skończywszy - muszą kierować się szczególnie wysokimi standardami, muszą być szczególnie czyści - zaznaczał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS mówił, że złamaniem tych zasad jest sprawa prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego. Tadeusz Jędrzejczak był zamieszany w tzw. gorzowską aferę budowlaną. W pierwszej instancji został skazany, jednak sąd apelacyjny uniewinnił go od części zarzutów i skierował sprawę do ponownego rozpoznania.

Ktoś powie, że ten prezydent jest ciągle wybierany, ale to wielkie uproszczenie, społeczeństwo to nie zbiór jednostek, a pewien mechanizm, który gdyby działał inaczej, to ktoś taki nie mógłby być prezydentem dużego i piękniejącego miasta - argumentował prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślał również, że województwo lubuskie potrzebuje inwestycji w zakresie transportu i energetyki. Były premier mówił o konieczności dokończenia modernizacji autostrady A18 i dróg ekspresowych. Wspomniał również o potrzebie inwestowania w wydobycie miedzi i węgla brunatnego w Lubuskiem.

d1k31t2

Podziel się opinią

Share

d1k31t2

d1k31t2
Więcej tematów