Trwa ładowanie...

Janusz Piechociński: samotność Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska jest porażająca

Janusz Piechociński określił w "Tygodniku Powszechnym" Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego mianem politycznych długodystansowców. - Ale samotność ich sposobu na przebycie długiego dystansu jest porażająca - wyjaśnił.

Share
Janusz Piechociński: samotność Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska jest porażająca
Źródło: WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski
d2nagv1

Na czym polega samotność zarówno szefa PO jak i prezesa PiS? Piechociński tłumaczył, że "w pewnym momencie już nie mają partnerów, tylko oportunistycznych odtwórców". - Obok Kaczyńskiego jest już tylko pan Suski i pan Szczerski, który z ciekawego młodego akademika stał się typowym dla polskiego życia politycznego potakiwaczem. Nie chcę wymieniać personalnych odpowiedników takich postaw u koalicjanta, ale są tacy też u niego - ocenił szef PSL.

Zdaniem Piechocińskiego takie wyjałowienie partii prowadzi do korzystania z "ludzi kupionych od innych partii, dywersantów". - Jeśli kupujemy jak na targu jedną osobę, a poprzez jej rozpoznawalność kilkadziesiąt tysięcy głosów, ale nie budujemy partii, która miałaby jakąś tożsamość, no to może w Platformie jest miejsce także dla Ryszarda Kalisza? - powiedział Piechociński w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym".

Źródło: Tygodnik Powszechny

d2nagv1

Podziel się opinią

Share
d2nagv1
d2nagv1
Więcej tematów