Trwa ładowanie...
d8yif3x

Jan Tomaszewski

Najnowsze informacje
3.9
(7 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Wrocław

d8yif3x
Newspix.pl Ringier Axel Springer
Źródło: Newspix.pl Ringier Axel Springer

Polski bramkarz, trener, medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, były poseł ur. 9 stycznia 1948 roku we Wrocławiu.

Kariera zawodnicza Jana Tomaszewskiego

Jan Tomaszewski jest wychowankiem Śląska Wrocław. W swojej karierze sportowej reprezentował barwy takich zespołów, jak Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Beerschot i Hercules Alicante. Najbardziej znany z występów w Reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w RFN w roku 1974 oraz srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w roku 1976. Łącznie dla kadry narodowej rozegrał 63 spotkania. Do roku 2012 należał do Klubu Wybitnego Reprezentanta (zrzekł się członkostwa).

Jan Tomaszewski w polityce

Jan Tomaszewski był członkiem Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Polski. Po zakończeniu kariery wielokrotnie krytykował działania Polskiego Związku Piłki Nożnej. W roku 2010 poparł kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta. Rok później zdobył mandat poselski kandydując z list Prawa i Sprawiedliwości. Członkiem klubu parlamentarnego PiS był do roku 2014. Nie udało mu się uzyskać poselskiej reelekcji w wyborach parlamentarnych 2015 (start z listy Platformy Obywatelskiej).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8yif3x
d8yif3x
d8yif3x
Więcej tematów
d8yif3x