Trwa ładowanie...
d2z1t1z

Jamal, T.Love i Elektryczne Gitary zagrają na tegorocznych Gwarkach

Tarnowskie Góry zapraszają na coroczne obchody Gwarków. W tym roku na scenie pojawią się m.in. Jamal, T.Love i Elektryczne Gitary. Nie można też przegapić tradycyjnego pochodu gwarkowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jamal, T.Love i Elektryczne Gitary zagrają na tegorocznych Gwarkach
(Tarnogórskie Centrum Kultury)
d2z1t1z

Gwarki są imprezą, która odbywa się w Tarnowskich Górach już od 1957 roku (z małymi przerwami w okresie stanu wojennego). Nazwa wydarzenia pochodzi od górników, którzy wydobywali w pobliskiej kopalni srebnonośną galenę - nazywano ich gwarkami.

- Tegoroczna "gwarkowska" oferta jest tak bogata w wydarzenia, że wprost nie sposób wybrać z oferty najciekawszego punktu - zachwala prezydent miasta, Arkadiusz Czech. - Oprócz koncertów na Rynku czekają nas m.in. piknik rodzinny i kiermasz, w Parku Miejskim Tarnogórski Bieg Sedlaczka, przy stołach rywalizować będą "skaciorze" i brydżyści. Cieszę się, że święto miasta powoduje, że mieszkańcy Tarnowskich Gór chcą się czymś pochwalić. To dowód, że Gwarki są naszym wspólnym świętem - dodaje prezydent.

Na najpiękniejszym śląskim Rynku zaczniemy świętować w piątek, 5 września. Ulicą Krakowską na scenę przybędzie Tarnogórska Orkiestra Dęta z orkiestrą z Mericourt. Ich koncert odbędzie się o 15:30, a pół godziny później na deski wejdzie Tarnogórski Big Band. Potem pojawi się zespół tańca nowoczesnego TESS. O godzinie 18:30 wystąpi kabaret RAK.

d2z1t1z

W sobotę występy rozpoczną się już o 14:00. Najpierw na scenie wystąpi finalista przeglądu kapel rockowych November Might Be Fine, następnie odbędzie się koncert "Trzystu chórzystów" - swoje siły połączą wszystkie tarnogórskie chóry. Posłuchamy zespołów Absynth i Deine Mutter (z niemieckiego miasta Erlangen-Hochstadt), a gwiazdą wieczoru będą Elektryczne Gitary.

W trakcie obchodów świętuje się także rocznicę przejazdu Jana III Sobieskiego przez miasto - w 1683 roku, kiedy król spieszył na pomoc Wiedniowi został bardzo uroczyście przywitany w Tarnowskich Górach przez gwarków. Dlatego też jest on nieodłącznym elementem pochodu, który odbędzie się w niedzielę od godziny 11:00. Przejdzie on ulicami Opatowicką, Opolską, Jana III Sobieskiego, Piłsudskiego aż do Placu Wolności.

W trakcie pochodu bacznie wypatrujcie króla. Nie jest on jednak jedyną atrakcją: pojawią się także Bractwa Kurkowe, które będą wykonywały strzały z broni czarno-prochowej ręcznej, przedstawiciele tarnogórskich szkół, stare pojazdy i wiele, wiele innych.

Ostatniego dnia o godzinie 14:00 na scenie na Rynku pojawi się kolejny finalista przeglądu muzyki rockowej Narrenturm. Potem wystąpi zwycięzca festiwalu im. Ryśka Riedla Sold My Soul, a po nim bluesowy zespół z Kanady Monkey Junk. O godzinie 18:30 na scenę wejdzie JAMAL, a potem gwiazda wieczoru - zespół T.Love. Cała impreza na Rynku zostanie zakończona pokazem sztucznych ogni.

d2z1t1z

Podziel się opinią

Share

d2z1t1z

d2z1t1z
Więcej tematów