Trwa ładowanie...

Jak głosować, by głos był ważny? Wybory prezydenckie 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich 2020, by oddać ważny głos? Jak można głosować? I jak wypełnić kartę do głosowania?

Jak głosować, by głos był ważny? Wybory prezydenckie 2020Źródło: Getty Images
d4iksro
d4iksro

Jak głosować w wyborach prezydenckich 2020?

Głosowanie w wyborach prezydenckich odbędzie się 28 czerwca 2020 roku między godziną 7:00 a 21:00. Jak głosować?

Osoby, które głosują w lokalach wyborczych, muszą oddać głos w godzinach 7:00-21:00 w niedzielę 28 czerwca. W lokalu wyborczym, po weryfikacji tożsamości, wyborca otrzymuje kartę do głosowania.

Z kolei osoby, które głosują korespondencyjnie, otrzymały już pakiety wyborcze, zawierające m.in. kartę do głosowania oraz oświadczenie o samodzielnym i tajnym głosowaniu. Po ich wypełnieniu umieściły je w kopercie zwrotnej i do piątku 26 czerwca wrzuciły do nadawczej skrzynki pocztowej. Jeśli tego nie zrobiły, mogą też w niedzielę 28 czerwca zanieść kopertę zwrotną, zawierającą kartę do głosowania i oświadczenie do lokalu wyborczego i przekazać komisji wyborczej.

Jak głosować, by oddać ważny głos?

Karta do głosowania w wyborach prezydenckich 2020 będzie zawierała nazwiska 11 kandydatów na prezydenta Polski, ułożone w kolejności alfabetycznej. Przy nazwisku każdego kandydata znajduje się pusty kwadracik.

d4iksro

Jak głosować, by głos był ważny? Aby oddać ważny głos, należy zaznaczyć znak "X" w pustym kwadraciku (kratce) przy nazwisku tylko jednego kandydata. Zaznaczenie "X" w kilku pustych kratkach jest równoznaczne z oddaniem nieważnego głosu. Głos jest też nieważny wtedy, gdy "X" zaznaczymy w innym miejscu niż pusty kwadracik.

Zobacz też: Wybory 2020. Jak głosować, żeby głos był ważny - PKW

d4iksro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iksro
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj