Trwa ładowanie...

Jadwiga Czartoryska otrzymała Złoty Krzyż Zasługi

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych twórcom fundacji odpowiedzialnego biznesu. Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange, została uhonorowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Share
Jadwiga Czartoryska otrzymała Złoty Krzyż Zasługi
Źródło: Kancelaria Prezydenta RP
d9oi2s5

Odznaczenie to jest przyznawane za zasługi dla Państwa lub obywateli w zakresie działalności publicznej i charytatywnej. Prezydent, dziękując wszystkim odznaczonym, podkreślał, że ważne jest, by polski biznes oprócz swoich podstawowych zadań, starał się dawać to, co jest najcenniejsze - "odrobinę serca i zrozumienia dla potrzeb innych".

- Życzę dalszych sukcesów w przekonywaniu, że to, co państwo dziś robicie, wymaga i jest warte dalszego wsparcia i rozwijania - mówił prezydent.

Wśród odznaczonych przez prezydenta znaleźli się także: Bożena Walter (Fundacja TVN "Nie jesteś sam"), Małgorzata Żak (Fundacja Polsat), Joanna Luberadzka-Gruca (Fundacja Przyjaciółka), Bertus Servaas (Fundacja VIVE - Serce Dzieciom).

Dodatkowe, szczególne wyróżnienie – medal za ofiarność i odwagę - prezydent przyznał 14-letniej Magdalenie Czepil, która w sierpniu 2011 roku uratowała życie 20-latkowi, który zaczął topić się w jeziorze.

d9oi2s5

Podziel się opinią

Share
d9oi2s5
d9oi2s5
Więcej tematów