Trwa ładowanie...

Jacek Żalek we wtorek odniesie się do decyzji Jarosława Gowina o odejściu z PO

Poseł Jacek Żalek, zawieszony w prawach członka klubu PO, zapowiedział, że dopiero we wtorek wypowie się na temat decyzji Jarosława Gowina, który odszedł z PO. Żalek nie odpowiedział na pytanie, czy sam także zamierza opuścić Platformę.
Share
Jacek Żalek (z lewej) i Jarosław Gowin
Jacek Żalek (z lewej) i Jarosław GowinŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d2okrk8

Czytaj też: Jarosław Gowin odchodzi z PO

Jarosław Gowin, z którym Żalek blisko współpracuje, w poniedziałek poinformował, że odchodzi z PO z powodu polityki rządu m.in. ws. OFE oraz podatków. - Doszedłem do granicy, za którą lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków - oświadczył.

Jacek Żalek w poniedziałkowej poinformował, że tego dnia w żaden sposób nie skomentuje decyzji Gowina o odejściu z PO. Nie odpowiedział na pytanie, czy sam także zamierza opuścić Platformę. Dodał jedynie, że będzie wypowiadał się w tej sprawie we wtorek. - Jutro będę musiał zabrać głos, to oczywiste, bo wszyscy mnie pytają - podkreślił.

Pod koniec sierpnia władze klubu PO zawiesiły Jacka Żalka w prawach członka klubu na trzy miesiące. Jarosław Gowin dostał karę w wysokości 2 tys. zł. Kary dla Żalka i Gowina były efektem złamania przez obu posłów dyscypliny klubowej.

d2okrk8

Podziel się opinią

Share
d2okrk8
d2okrk8
Więcej tematów