Trwa ładowanie...
15-07-2014 13:47

Jacek Protasiewicz awanturował się na lotnisku. Niemieccy śledczy prowadzą dochodzenie

- Prowadzimy postępowanie przygotowawcze. Jakiego rodzaju zarzuty i czy w ogóle je postawimy okaże się pod koniec wakacji - mówi Doris Möller-Scheu, rzeczniczka prokuratury we Frankfurcie nad Menem. Śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie awantury na tamtejszym lotnisku z udziałem byłego eurodeputowanego Jacka Protasiewicza.

Jacek Protasiewicz awanturował się na lotnisku. Niemieccy śledczy prowadzą dochodzenieŹródło: PAP, fot: Grzegorz Jakubowski
d1oye5e
d1oye5e

Obecny szef Dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej miał w czasie kontroli, pod wpływem alkoholu, awanturować się i używać nazistowskich zwrotów wobec celników. - Celinicy trzymają się tej wersji wydarzeń - mówi Radiu Wrocław rzeczniczka prokuratury.

Pracownicy lotniska, którzy wcześniej zgłosili zawiadomienie o przestępstwie w ubiegłym tygodniu zostali przesłuchani. Prokuratura chce jeszcze raz przesłuchać policjantów i celników. Jacek Protasiewicz, albo zostanie wezwany na przesłuchanie, albo może także sam zgłosić się do prokuratury i opowiedzieć o swojej wersji wydarzeń.

Na razie śledczy nie mogą zdradzać szczegółów postępowania, wszystko będzie jasne w ciągu kilku tygodni.

Prokuratura jest w kontakcie z prawnikami Protasiewicza.

W przypadku używania zwrotów nazistowskich niemieckie prawo jest restrykcyjne. Byłemu europosłowi grożą nawet trzy lata więzienia.

d1oye5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oye5e
Więcej tematów